İlk Tipografi Denemem (Tabi Tibografi Olduysa)

Tipografi Tasarımları - İlk Tipografi Denemem (Tabi Tibografi Olduysa) Sponsorlu Bağlantılar Merhaba ilk defa Tipografi yapmayı deniyorum... Tipografi oldumu olmadımı bilmiyorum :smile:Lütfen Eleştri yapın:smile:...

EfeBayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EfeBayar

Webmaster / Ankara

Alt 10-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ilk defa Tipografi yapmayı deniyorum... Tipografi oldumu olmadımı bilmiyorum :smile:Lütfen Eleştri yapın:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
büyük efe geyat güzel durmuş... sayfaya dağılmış efeler büyük efeyi geri planda bırakmış...bir ihtimal diyorum eğer photoshop'taysa bu çalışma iki layer arasında atkileşim yapabilirsiniz... overley, pinlight, hard light hepsine bakmalı acaba hoş duran olabilir mi? Görsel gereksiz büyük... Küçük efeler çok fazla yer kaplamış... kenarlardan kırpıp güzel bir dikdörtgen yapabilirsiniz. Ellerinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap

EfeBayar

Webmaster / Ankara

Alt 10-01-2009 #3
Dediğinizi yaptım
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #4
hevesini kırmak istemem. Amacım sadece gelişimine bir nebze de olsa katkıda bulunmak ve görüşlerimi söylemek..
renk seçimi konusunda biraz daha titiz olmalısın. Zıt renkler kullanabilirsin. Arkadaki efe arkaplanı tipografini çok geri planda bırakıyor. Onu silip düz bir zemin üzerine büyük harflerle ortada kullandığın tipografi çalışmanı sade olarak kullanabilirdin. Tipografi demek yoğun karışık harfler karakterler yığını demek değildir.. biraz daha uğraşmalısın bence. Tipografi de bir tasarımdır.. forumdaki tipografi örneklerini incelemen gerek..
I love Typography (iLT), devoted to fonts, typefaces and all things typographical
bu siteyi kesinlikle incelemeni öneririm. Muhteşem çalışmalar var.. başarılar dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap

EfeBayar

Webmaster / Ankara

Alt 10-01-2009 #5
@ yorgunella
Yorumun için teşekkürler .. dediğim gibi ilk çalışmam herşeye dikkat ediceğimİlk Tipografi Denemem (Tabi Tibografi Olduysa)
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 10-01-2009 #6
Hevesinizi saygı duyuyorum ama bu bir tipografi değil. Bence tipografi yani "yazı sanatı" nedir diye biraz araştırmalısınız. kolaylıklar.
Bu mesajdan alıntı yap

EfeBayar

Webmaster / Ankara

Alt 10-01-2009 #7
yorumlar için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 10-01-2009 #8
yazıya biraz hayat katsaydın
Bu mesajdan alıntı yap

EfeBayar

Webmaster / Ankara

Alt 10-01-2009 #9
Dediğim gibi kardeşim daha ilk denemem yorumlar için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
singleiron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

singleiron

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 18-08-2010 #10
başlamak bitirmenin yarısıdır İlk Tipografi Denemem (Tabi Tibografi Olduysa) ben bunu bile denemedim çok daha iyi yaparsın bi dahaki denemende tavsiyelere kulak ver öğrenme aşamasında olan biri öğretici olmayan eleştirileri dikkate almamalı ki hevesi kırılmasın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
denemem, ilk, olduysa, tabi, tibografi, tipografi