İlk tipografik denemem.

Tipografi Tasarımları - İlk tipografik denemem. Sponsorlu Bağlantılar İki haftalık bir çalışmanın ürünüdür. Bu kadar zamanda bu mu çıktı derseniz, iş aralarında fırsat buldukça kafamdakileri yansıtmaya çalıştım. Hiçbir amacı olmayan tamamen serbest bir çalışmadır. Eksik ya ...

İlk tipografik denemem.
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

İlk tipografik denemem.

Alt 12-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İki haftalık bir çalışmanın ürünüdür. Bu kadar zamanda bu mu çıktı derseniz, iş aralarında fırsat buldukça kafamdakileri yansıtmaya çalıştım. Hiçbir amacı olmayan tamamen serbest bir çalışmadır. Eksik ya da hatalı gördüğünüz yerleri belirtirseniz kafamdaki tipografi tanımının netleşmesine katkıda bulunursunuz.
Bakan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

İlk tipografik denemem.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"Tipografi ile ilgili konu ne kadar da etkiliymiş hemen konu açtırmış" dedim. İlk tipografik denemem. Ama altyapısı/geçmişi varmış meğer bu çalışmanın.

Tebrik ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2010 #3
Tebrikler ben çok begendim... İlk tipografik denemem.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 12-02-2010 #4
Ben beğendim.emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-02-2010 #5
Ben de beğendim. Emeğinize sağlık. İlk tipografik denemem.
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-02-2010 #6
Yorumlar için çok teşekkür ediyorum.İlk tipografik denemem. Bir de eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz.
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 13-02-2010 #7
Yorumlar için çok teşekkür ediyorum.İlk tipografik denemem. Bir de eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz.
Teşekkürler.
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-02-2010 #8
Pardon ama konu başlığımın neresi hatalıdır izah eder misiniz? İki haftadır bu bölümdeki istisnasız tüm konuları ve bu konulara yazılmış tüm yorum mesajlarını okumuş biri olarak açtığım konu başlığındaki belirtmek istediğiniz hatayı algılayamadım. Kastettiğiniz yanlışlık açmış bulunduğum konu içindeki yorumlara yazdığım "...eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz." yorumu ise ben ters birşey göremiyorum. İlle de aykırı bir yanı varsa bende "düzelt" butonu aktif değil.

Bir açıklama yaparsanız kimse kimseyi yanlış anlamış olur. Teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 13-02-2010 #9
Pardon ama konu başlığımın neresi hatalıdır izah eder misiniz? İki haftadır bu bölümdeki istisnasız tüm konuları ve bu konulara yazılmış tüm yorum mesajlarını okumuş biri olarak açtığım konu başlığındaki belirtmek istediğiniz hatayı algılayamadım. Kastettiğiniz yanlışlık açmış bulunduğum konu içindeki yorumlara yazdığım "...eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz." yorumu ise ben ters birşey göremiyorum. İlle de aykırı bir yanı varsa bende "düzelt" butonu aktif değil.

Bir açıklama yaparsanız kimse kimseyi yanlış anlamış olur. Teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Bu konuya daha önce de bir çok defa açıklık getirmiştim. Benim için onlarca defadır tekrar olsa da anlaşılan sizin için ilk defa karşılaşmış olmanız yazdığımdan anlamadığınız da anlaşılıyor.

Yaptığınız çalışmanın türü tipografidir. İçeriği hakkında teknik anlamda bilgi verse de hangi konu ile ilgili tipografik çalışma yaptığınız hakkında en ufak bir bilgi içermemektedir.

Bu çalışmayı bilgisayarınızda arşivlemeniz gerekirse ve her gün bir tipografi yapmış olduğunuzu düşünürsek:

İlk yaptığım tipografi
İkinci yaptığım tipografi
Üçüncü yaptığım tipografi
...
Yüzdoksanıncı yaptığım tipografi

...gibi isimler mi verirsiniz? Yada tipografi çalışmanızda anlatmak istediğiniz konu ile ilgili olarak dosya ismi mi verirsiniz?

Mesela yapmış olduğunuz çalışma kelimeleri birleştirerek soru işareti resmi çizmek sanırım... Bu çalışmanızda ne anlatmak istemiştiniz?

İşte doğru konu başlığı bu şekilde olmalıdır!

Aksi halde yüzyirmibirinci çalışmanızın ne ile ilgili olduğunu ileride siz de bulamayacağınız gibi forum üyeleri de içeriği başlıktan anlamamaları arşivleme sistemimizin karmaşık bir yapı oluşturmasına sebep olduğundan içerik ile ilgili bilgi verilmesi zaruridir!

Umarım bundan sonraki konularınızda bu gibi bir durum yaşamazsınız.

İyi forumlar.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-02-2010 #10
Açıklayıcı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Konu başlığı hatalıdır kabul ediyorum. Yalnız aklıma takılan bir soruyu sormama izin veriniz. Diğer bölümlerdeki durum nedir bilemem ama bu bölümde, aynı tarz konu başlıkları mevcut. Bunlara hiç bir uyarı mesajı yapılmamış. Hatamın söylenmesi elbetteki çok güzel fakat neden uyarılan tek kişi benim? Amacım tartışma yaratmak değil hele ki kendi açtığım bir konu altında asla bunu istemem. Bu bölüm altında öğrenmek için varım ve bir problem olmadığı müddetçe de olmaya devam edeceğim.

Çok fazla uzattım galiba. Bir dahaki konularda yapmış olduğunuz uyarılar doğrultusunda aynı hata tekrarlanmayacaktır emin olabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları