İlk Yerli Malı Dijital Baskı Makinası Olan TroyJet Hakkında Ne Düşünüyorsunuz??

Dijital makineler - İlk Yerli Malı Dijital Baskı Makinası Olan TroyJet Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?? ...

abdurborucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdurborucu

Baskıcı / Tokat

Alt 13-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar...
Yakınımda bi reklamcı TroyJet baskı makinası kullanıyor...
Güzel baskı yapıyor..
Kaliteli....
Ama boyası bayatladığı zaman dağıtma yapıyor...
Bu özelliği kötü..

Siz neler düşünüyorsunuz???????
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 13-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nasıl yani bayatlamak ne demek
Bu mesajdan alıntı yap
srdlmjd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

srdlmjd

Grafiker / Denizli

Alt 13-09-2008 #3
Arkadaşlar troyjetin spectra kafası arkadaşımda var ve harika baskılar yapıyor.hızlı ve kaliteli
Bu mesajdan alıntı yap

abdurborucu

Baskıcı / Tokat

Alt 13-09-2008 #4
spectra xaar dan her zaman hızlı ve kaliteli basıyoo..
bayatlamak demekten kastım boyanın borularda uzun süre kalması ve ekmek gibi yavaş yavaş bayatlaması...
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 15-09-2008 #5
bende troyjet xaar3200 kullanıyorum su an gayet memnunum

bayatlama olayına gelinceee solwent çabuk kuruduğu için borularda tıkanma yapması normalll ki 1 hafta çalışmayan bi makinede tehlike arz eder diğer bi taraftan solvent boyaların 6 ay raf ömrü wardır
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 17-09-2008 #6
Arkadaşlar ben Troy-Jet 'in Türkiye Geneli Teknik Servisiyim Adım Adem. Beni Tanıyanlarınız İllaki Vardır Aranızda Bu Soruya Şöyle Cevaplayayım.

1-) dijital baskı makinası hangi marka olursa olsun hangi kafa olursa olsun. ancak günde 1m2 dahi olsa baskı yapılması gerekir. Tüm Renkler (CMYK) varsa (LcLmLyLk)

Sebebi: boya zamanla pıhtılaşan bir kimyasaldır sizlerinde bildiği gibi. 3 veya 4 gün makina hiç açılmazsa hortumların içindeki boyalar ve subtanklerdeki boyalar pıhtılaşmaya başlar ve makina açılmadıkça yattıkça kafalardaki boyalarda pıhtılaşır. Baskıda kafa tıkanması renkleri alamama gibi en başta gelen bu sorunlarla karşılaşırsınız. dijital baskı makinasının bu yüzden günde 1 m2 dahi baskı yapması kafalar ve boya sistemi için büyük bir verimlilik sağlar.

2-) boya bayatladığı zaman her makinada sorun yaşarsın ! bu sadece troy jetle alakalı değil.

Troy - Jet Spectra şu anda dünya çapında en iyi baskı kalitesi ve en hızlı makina sıralamalarında çok iyi bir durumda Zeminsiz 2 pas işlerde saatte 150 - 200 M2 ye Kadar Baskı Hızı var Zeminli 2 pas ile 110 M2 Baskı Hızı var.

Herkeze Hayırlı Akşamlar. Hayırlı İşler Dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
ahura isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 18-09-2008 #7
evet ben de 14 aydır troyjet 250 kullanıyorum xaar kafa. ve dediğiniz gibi bunun markayla filan da bi ilgisi yok! dünyanın en iyi boyaları bile zamanla kuruma yapar. ki, troy'un kullandığı solvent bazlı boya hayatımda gördüğüm en harika boyalardan biri. 14 aydır tek bir şikâyet bile gelmedi boya konusunda. her gün kafayı temizliyceksin, az bişey baskı yapacaksın, iş tamamdır...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-10-2008 #8
Merhaba, bende de 250'lik var ama bahsettiğiniz gibi harika kusursuz vs. değil makine geldi geleli sorunlu teknik destek zayıf 250 ye göre program yok 320 lik programla idare ediliyor makinenin motoru zayıf vakumların ikisini de açtığınız zaman 200 180 cm ve üzerinde vinyl ilerlemiyor makineye yapışıp kalıyor. Makinenin tablası eğri (geldi geleli) baş tarafa göre yaptığınız yükseklik ayarı orta kısımda çok az kalabiliyor ve en ufak bir potlukta kafa malzemeye sürtünme yapıyor. Baskıya başlarken kafaların tıklaı olması anlaşılabilir ama baskı yaparken kafalar sebepsiz tıkanıyor ki bugün bastığım siyah (CMYK) zeminli bir işte tüm kafalar çalışıyorken purge yapmaya gerek bile kalmadan çalıması gerekirken zaman zaman kafalar (sürekli biri değil o zaman o kafa sorunlu olurdu değişk renklerde tıkanmalar oluyor) tıkanıyor ve o sırada çizgi çizgi izler oluşturuyor. Kullanılan malzeme çok ucuz kalitesiz purge bölmesi emanet gibi duruyor henüz kimse doğru dürüst yerleştirmeyi başaramadı kafaların takılı olduğu tabla eğilmeye müsait ve eğildi de zaten ve kafaları takmak için kullanılan vida delikleri çok çabuk deforme oluyor. Kısaca makinenin tabla eğri kafaların takıldığı bölüm eğri purge düzensiz kablolar ve hortumlar için bölmesi yok onlar emanten takılmış gibi duruyor baskı kalitesi ilk başte iyi gibi görünse de çok çabuk soluyor kısaca beğendim hiç bir bölümü yok. Tüm bunlardan sonra birileri hala bu makine için iyi! diyebiliyor mu ? merak ediyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap
hikmet80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hikmet80

Baskıcı / Muğla

Alt 12-10-2008 #9
abı bencegercekten super makıne gercekten bende kullanıyrum speccra cok guzel makıne hem baskı hemde kalıta bakımından sersız bakımındanda cok ıyı gercekten EGER BIR SORUNUNUZ OLURSADA BANA YAZABILIRSINIZ BEN CUNKU BU MAKINEDE HERTURLU ARZASINDADA SIZE YARDIMCI OLABILIRIM OK SEVGI SAYGILARIMLA IYICALISMALR BOYA SU SEKILDE BOZULUR UZUN SURA KALIRSA VE BUDA PITIRLASMA YAPAR VE KAFALARI DIKAR BUDA BOZULMAYA NEDEN OLUR AMA BENIM TAVSIYEM BOYAYI TUKETMEK YANI KULLANMAKTI AEMNT OLUN SEVGI SAYGILARIMLA IYI CALISMALR DILERIM
Bu mesajdan alıntı yap

abdurborucu

Baskıcı / Tokat

Alt 12-10-2008 #10
arkadaşlar....
sizin söylediklerinize ve benim en son dün gördüğüm troyjetin 2 pass baskısına göre çok haklısınız.. Tabi söylediğim bayatlama olayı her makinede var....
Troyjet bence mükemmel makine....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baski, baskı, dijital, dusunuyorsunuz, düşünüyorsunuz, hakkinda, hakkında, ilk, makinasi, makinası, mali, malı, olan, troyjet, yerli, İlk