İllüstrasyon Pencere çalışmam

İllüstrasyon Çalışmaları - İllüstrasyon Pencere çalışmam Sponsorlu Bağlantılar Kullanılan Program: Photoshop Cs3 Perde üzerindeki desenler hazır brushtur.Bunun haricindeki herşey kendi çizimim.İlk kez çerçevemi biraz daha geniş tutarak bi çalışma yaptım,eksiklerim konusunda uyarılarınızı bekliyorum...

bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 23-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılan Program: Photoshop Cs3

Perde üzerindeki desenler hazır brushtur.Bunun haricindeki herşey kendi çizimim.İlk kez çerçevemi biraz daha geniş tutarak bi çalışma yaptım,eksiklerim konusunda uyarılarınızı bekliyorumİllüstrasyon Pencere çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
keşke o brushlar ve demir parmaklıklar olmasaydı derim ve perdedeki siyah yerine krem kullanmayı deneseydin çok daha iyi bi görüntü oluşabilridi ama herşeye rağmen tebrik edilecek bir çalışma yine tabletsiz bunları çizmek gerçekten yetenek işi :alkis:
Bu mesajdan alıntı yap
Qsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qsman

Öğrenci

Alt 23-02-2009 #3
Güzel olmuşş!
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 23-02-2009 #4
Qsman teşekkür ederim beğendiğine sevindim.

keşke o brushlar ve demir parmaklıklar olmasaydı derim ve perdedeki siyah yerine krem kullanmayı deneseydin çok daha iyi bi görüntü oluşabilridi ama herşeye rağmen tebrik edilecek bir çalışma yine tabletsiz bunları çizmek gerçekten yetenek işi :alkis:

Brushları perdeye desen olsun diye koydum aslında.Bayan olunca böyle oluyo işte.Birde aslında demir parmaklık olarak çizmemiştim cam üzerindeki çerçeve diye düşünmüştüm,amacından şaşmış olmalıİllüstrasyon Pencere çalışmam Yorumunuz için teşekkür ederim,tablet deneyimim hiç olmadı belki o zaman daha iyi olur,tekrar teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 23-02-2009 #5
çok güzel olmuş eline sağlık tam ders çalışmak için bir ortamİllüstrasyon Pencere çalışmamD
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 23-02-2009 #6
Komposizyon olarak güzel bir görünümü var ama söylemeden geçemiyecem perdedeki gölge olayı sanki sıkılmışsın hemen bitsin diye yapmışsın gibi perdenin rengine göre gölge tonu koyu ve siyah gölge yumuşak bir şekilde değil, koyudan hemen açığa geçiyor yumuşak bir geçişle geçmeliydin,birde perdenin yukarı devam eden kısmında hep iki çizgiyle devam etmişsin bu perdenin diğer pilelerinle aynı arada hiç gölge ışık farkı yokmuydu,
en önemlisi gölge ışık kavramına göre,pencereden ışık geliyorsa; perdenin camın üst tarafında tavana yakın kısmı,gölge olarak koyu,pencerenin orta kısmı yani ışık alan kısmı,ışık aldığı için daha şeffaf açık olması gerekmezmiydi ? Perde üzerindeki desenlerde kumaşın kıvrılma yönüne doğru eğilme ve gölge olsaymış daha güzel olurmuş.Emeğine sağlık diğer çalışmalarına göre daha geniş bir komposizyon oluşturmuşsun.
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 23-02-2009 #7
çok güzel olmuş eline sağlık tam ders çalışmak için bir ortamİllüstrasyon Pencere çalışmamD
Sağol Aslıcığım teşekkür ederim.

Komposizyon olarak güzel bir görünümü var ama söylemeden geçemiyecem perdedeki gölge olayı sanki sıkılmışsın hemen bitsin diye yapmışsın gibi perdenin rengine göre gölge tonu koyu ve siyah gölge yumuşak bir şekilde değil, koyudan hemen açığa geçiyor yumuşak bir geçişle geçmeliydin,birde perdenin yukarı devam eden kısmında hep iki çizgiyle devam etmişsin bu perdenin diğer pilelerinle aynı arada hiç gölge ışık farkı yokmuydu,
en önemlisi gölge ışık kavramına göre,pencereden ışık geliyorsa; perdenin camın üst tarafında tavana yakın kısmı,gölge olarak koyu,pencerenin orta kısmı yani ışık alan kısmı,ışık aldığı için daha şeffaf açık olması gerekmezmiydi ? Emeğine sağlık diğer çalışmalarına göre daha geniş bir komposizyon oluşturmuşsun.

Yorumun ve uyarıların için teşekkürler,çizim konusunda kendimi geliştirmeye çalışyorum ve bu bi anda olmuyor malesefki,bi önce yaptığım hatayı bir sonrakinde düzeltmeye çalışıyorum,ışık ve gölge ile ilgili yorumlarına katılıyorum bunuda inşallah zamanla düzelticem,2 gündür neredeyse aralıksız bu çizimle ilgilendim,hiç bir noktasını bi an önce bitsin diye yapmadım tabiiki ama istediğim etkiyi yansıtamadım sanırım.Tekrar teşekkür ederim yorumunu kesinlikle dikkate alıcamİllüstrasyon Pencere çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 23-02-2009 #8
evet çalışmalarının hergün daha güzel olmasından çabanı görüyoruz tebrik ederim İllüstrasyon Pencere çalışmam Ama perdedeki gölge olayı diğer objelere sönük kaldığından o hissi uyandırdı belkide, ayrıcada ışığın geliş açısı yönünden bir sorun olduğundan,çalışmalarının devamını bekleriz:wink:kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
cisil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cisil(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 23-02-2009 #9
ewet eline sağlık çok hoş olmuş, bu çalışmanın dewamınıda getirebilirsin bence sıcak bi oturma odası mesela aklıma geldi söyleyeyim dedim İllüstrasyon Pencere çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

bilgilknur(36)

Alt 23-02-2009 #10
evet çalışmalarının hergün daha güzel olmasından çabanı görüyoruz tebrik ederim İllüstrasyon Pencere çalışmam Ama perdedeki gölge olayı diğer objelere sönük kaldığından o hissi uyandırdı belkide, ayrıcada ışığın geliş açısı yönünden bir sorun olduğundan,çalışmalarının devamını bekleriz:wink:kolay gelsin
Devamı gelicek inşallah daha iyi olarakİllüstrasyon Pencere çalışmamAyrıca güzel düşüncelerin için de ayrıca teşekkür ederimİllüstrasyon Pencere çalışmam

ewet eline sağlık çok hoş olmuş, bu çalışmanın dewamınıda getirebilirsin bence sıcak bi oturma odası mesela aklıma geldi söyleyeyim dedim İllüstrasyon Pencere çalışmam

Güzel fikir İllüstrasyon Pencere çalışmamBu soğuk günlerde sıcak bi oturma odası fena olmaz.Teşekkür ederim cisil.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları