İllüstrasyon'da Arapça Yazmak. Lütfen Yardım edin

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllüstrasyon'da Arapça Yazmak. Lütfen Yardım edin ...

Son Osmanlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Son Osmanlı

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a

Çok kapsamlı olan İslam'i bir site için arapça konular ekleyecem Örnek: Rasulullah Salallahü Aleyhi Vesellemin İsmi Şeriflerini ve Salavatı Şerifeleri arapça olarak siteye ekleyecem İnş.

Yanlız başka bir yerden kopyaladığım arapça olan yazı İllüstrasyona yapıştırdığım zaman karekterlerde bozulma oluyor yazı tersine dönüyor.
Normalde Arapça sağdan sola doğru okunur ama konuyu yapıştırdığımda ise soldan sağa oluyor.

Lütfen bu konu hakında yardım edin şimdiden teşekkür ediyorum.

Selametle.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 02-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evet bizdede arapça yazarken bu tür sorunlarla karşılaşıyoruz

bu yüzden sana tavsiyem önce yazıyı fotografa cevir bu sekilde fotograf olarak yapıştır.
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2008 #3
Pordon ama Illustrasyon'a ne yapıştıracaksınız? Illustrasyon çalışa biçimidir. Bir program değildir. İlk önce Illustrasyon hakkında bilgi almanızı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap

Son Osmanlı

Hiç Biri / Bursa

Alt 03-11-2008 #4
Pordon ama Illustrasyon'a ne yapıştıracaksınız? Illustrasyon çalışa biçimidir. Bir program değildir. İlk önce Illustrasyon hakkında bilgi almanızı öneririm.

Illustrasyon'a Word'e yazılmış olan arapça dökümanları yapıştırıp düzeltecem inş. Yada aynı sistemi Photoshop'ta yapa bilirmiyim.?

Ben bu proğramlar hakında okadar uzman değilim ama az çok kullanmasını biliyom elh. Lütfen bilgisi olan arakadaşlar yardım etsin.

Selametle
Bu mesajdan alıntı yap
yasahibuzzaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasahibuzzaman

Grafiker / Muğla

Alt 07-12-2008 #5
ben yardımcı olayım özelden bana ulaşınız
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 07-12-2008 #6
ben yardımcı olayım özelden bana ulaşınız
Bilgilerinizi buradan paylaşsanız aynı konu ile ileride sıkıntı yaşayan arkadaşlara da yardımcı olup güzel ve hayırlı bir iş yapmak daha iyi değil mi?

Madem özelden bilgileri paylaşacağız ozaman burada olmamızın ne anlamı var?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-12-2008 #7
Illustrasyon'a Word'e yazılmış olan arapça dökümanları yapıştırıp düzeltecem inş. Yada aynı sistemi Photoshop'ta yapa bilirmiyim.?

Ben bu proğramlar hakında okadar uzman değilim ama az çok kullanmasını biliyom elh. Lütfen bilgisi olan arakadaşlar yardım etsin.

Selametle
siz kendı soruya kendi cevap vermişsiniz. word dosya dan kopya alıp illustrator program içine edit-past demelisiniz....

ama arapça yazı üzerine düzeltme yapacaksanız eğer o font sizde kayıtli olmalı, ya da her hangi başka arapça font....
Bu mesajdan alıntı yap
splendors isimli Üye şimdilik offline konumundadır

splendors

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 07-12-2008 #8
yapıştırılmadan önce illustrator'de paragrafın sağdan sola seçilmesi işe yarar mı acaba (:
Bu mesajdan alıntı yap

Son Osmanlı

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-12-2008 #9
siz kendı soruya kendi cevap vermişsiniz. word dosya dan kopya alıp illustrator program içine edit-past demelisiniz....

ama arapça yazı üzerine düzeltme yapacaksanız eğer o font sizde kayıtli olmalı, ya da her hangi başka arapça font....
Dediklerinizi dikkate alacam bir deneme yapacam inş. olur.

Teşekkürler.

Selametle.
Bu mesajdan alıntı yap
serseri_blood isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serseri_blood

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 19-01-2011 #10
Arkadaşlar tam olarak yazıyı sağdan yazmak için ne ayarı yapmamız gerekiyo teşekkürler şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arapça, edin, illustrasyonda, lutfen, lütfen, yardim, yardım, yazmak, İllüstrasyonda