illüstrasyonda nasıl gelişebilirim?

İllüstrasyon Çalışmaları - illüstrasyonda nasıl gelişebilirim? ...

Cevapla
illüstrasyonda nasıl gelişebilirim?
zepicfail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zepicfail

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart

illüstrasyonda nasıl gelişebilirim?

Alt 15-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar.

aranıza yeni katılmış olmanın heyecanıyla, belki de milyar kez sorulmuş bir soracağım. cevaplarınızın bana destek olmasını umuyorum. şimdi efendim, çizmeye hastayım. karikatür ağırlıklı çalışıyorum. ama illüstrasyona da damlamak istiyorum. uc logic lapazz wp8060 a5 grafik tablet aldım yakın zamanda. karalıyorum bir şeyler, hoşuma gidiyor, ama elle çizerkenki kadar temiz ve gerçekçi olmuyor tabii ki. tam istediğim gibi çizemiyorum her çizgiyi. kayıyor, yamuluyor, titriyor bilmem ne. bununla uğraşmak yerine, elle çizip pc'ye aktardıktan sonra üstünde çalışmayı mı önerirsiniz? illüstrasyoncular genelde nasıl çalışır onu da bilmiyorum.

pc'ye aktardığımda da şöyle bir sorunum oluyor. gördüğüm illüstrasyonlardaki müthiş tatlı ve mat renkleri, ya da efektimsiz şeyleri elde etmek için bir rehbere ihtiyacım varmış gibi hissediyorum. en ileri yapabildiğim şey fotoşopta opacity ayarıyla gölgesini bilmemnesini ayarlamak herhalde.

http://img507.imageshack.us/img507/2...050clh4tf9.jpg şu güzelliğe bakın mesela. rapidoyla çizmiş. çizgilerin kalınken incelip bittiği noktalar harika. bunu nasıl elde edeceğimi de bilmiyorum mesela.

illüstrasyon ve çizimlerim için en uygun program nedir, siz neleri kullanıyorsunuz daha çok? bunun cevabını alırsam çok tatlı olur. tişikkirlir şimdidin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Standart
Alt 15-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Keri: Dijital çizim ve renklendirme konusunda bir uzman olarak yeni başlayanlara, çizerlere, illüstratörlere neler önerirsin?
Emrah Elmaslı: Özellikle çizmeyi amaç edinen ve hayatını bu şekilde idame ettirmek isteyenler bilgisayarı, tableti bir köşeye koyup her gün doğru düzgün, kağıt kalemle çizip desen tekniklerini geliştirsinler. Direk dijital ortama dalıp hüsrana uğrayan çok kişi gördüm. Eninde sonunda boyamayı öğrenirsiniz ama çizginizi ve form algınızı yeteri kadar geliştirmediyseniz yanlış çizgileri ve formları boyarsınız. Geçen zaman bir daha geri gelmiyor. Bu bence akıllarının bir köşesinde bulunsun...
Emrah Elmaslı ile Röportaj - FRPNET | Türkiye'nin Fantastik Yaşam Portalı
Emrah ELMASLI - Concept Artist

http://www.konsolussu.com/2011/11/ye...4-kerem-beyit/

Keri: Türkiye’deki fanlarınıza ve FRPNET okurlarına bir tavsiyeniz var mı? Özellikle size özenen genç çizerler için...

Todd Lockwood: Evet, sitemdeki Sıkça Sorulan Sorular kısmını okuyun. Bir dolu tavsiyeyle dolu. Belki genç çizerler için onları çevirebilirsiniz. Ama kısaca şöyle:

Yaşamınızdan çizin, kafanızdan değil. Her profesyonel referans kullanır.

Her şeyi inceleyin – din, mitoloji, ışık, jeoloji, biyoloji, anatomi, sosyoloji, astroloji, evrim, paleontoloji… Her şeyi! Evren devasa, büyüleyici bir yer. Sakın tek bir köşesine sıkışmayın– oradan çıkın ve keşfedin!

Dersler alın, her zaman profesyonellerle tanışın, eleştirilere açık olun, çalışmalarınızı paylaşın, eleştirileri kabul edin ve her parçadan daha iyi sonuç almak için uğraşın.

Google’a “Loomis Creative Illustration” yazın ve kitabı indirin. Kitap İngilizce ama paha biçilemez. Tanıdığım tüm profesyoneller bu kitaba büyük saygı duyar.

Sakın pes etmeyin.
Todd Lockwood Röportajı - FRPNET | Türkiye'nin Fantastik Yaşam Portalı

Ben çok şeyle uğraşmayı seviyorum. Bir tanıdığım söylerdi: “Hiç işiniz olmadığında bedava çalışın, ama yine de iş yapın, boş durmayın” diye. Geçen bir ayette de gördüm bu ikazı. Ben istisnasız her gün muhakkak çiziyorum. İş olmadığı zaman da kendim için çiziyorum. Ama bunu öğrencilerime anlatamıyorum. Ödev veriyorum, bir hafta sonra, bir kapıda karalama yapıp getiriyorlar. Ama aradan tam bir hafta geçmiş! Ben de onlara diyorum, ben hepinizden daha profesyonelim, ama hepinizden daha çok çalışıyorum” diye. Ben hâlâ çiziyorum, çünkü bunda ara verdiğiniz zaman geri gider.
Şafak Tavkul hazinedir! | Konuşa konuşa | Dünya Bizim

Sıradışı bir öyküm yok bu konuda ne yazık ki, çize çize buralara geldim, büyük bir keşif veya başarı öyküsü gibi bir durum yok sizin anlayacağınız. Çok çalışınca oluyor.
Ç.R.O.P.: TIM HAMILTON İLE FAHRENHEIT 451 ÜZERİNE

"Planlamanın ne kadar önemli olduğuna son noktayı koyacak bir öykü ile bitireyim yazımı. Shrek 2 için, Dreamworks 16 geleneksel animatörü, CG animasyon teknikerini ve PDI yazılımını öğrenmeleri için 2 aylığına PDI’a yollamıştı. Bazılarımız (ben de dahil) 1 sene öncesinden Maya eğitimi almıştık, bazılarımızın hiç CG deneyimi yoktu. Ben, bana göre hala çalışan en iyi animatör olan James Baxter’ın yanında oturuyordum. James bilgisayar konusunda tam bir acemiydi. E-mail atmayı bile bilmezdi, dalga geçmiyorum. James’e bir kaç geleneksel animasyon filminde asistanlık yapmıştım ve rolleri değişmemiz için can atıyordum.
İlk CG animasyon testimiz olan klasik bir top zıplaması üzerinde çalışırken, James’in ara sıra bana teknik konular hakkında soru sorması hoşuma gidiyordu. Ve arada göz ucuyla onun klavyedeki tuşları aramasını ve işaret parmağı ile onlara basmasını, her mouse tıklamasından önce düşünmesini izliyordum. Bilgisayar tecrübem onunkine kıyasla yüzlerce kat daha fazla olduğu için hava atıyormuş gibi gözükmek istemiyordum. Biraz daha fazla uğraşarak animasyonumun daha gösterişli olmasına çalışıyordum, ve animasyonumun 3′te 1′ini tamamlamıştım ki James’in ekranına bir göz attım. Şaşkınlıktan gözlerim fal taşı gibi açılmıştı. Topun çok zekice tasarlanmış bir set içinde bir o yöne bir bu yöne harika bir şekilde zıplayarak sonunda tatmin edici bir şekilde durduğu muhteşem bir sahne yapmıştı. Çıldırmış bir şekilde “Bunu nasıl yaptın?! Yani nasıl bu kadar hızlı? Mükemmel.” James her zamanki sakin tavrı ile, “Topun ne yapmasını istediğimi biliyordum, sadece bilgisayara onu nasıl yaptıracağımı çözmem gerekti.” Bu sözleri bugün hala kafamda yankılanır, özellikle 20. kere playblast almama rağman hala ne istediğimi net bir şekilde bilmediğim zamanlarda."
Nasıl Hızlı, Çok Hızlı Animasyon Yapabiliriz? | Animasyon Gastesi

tablet zorunlumu?...

DERSLER:
http://androidarts.com/art_tut.htm
http://www.autodestruct.com/thumbwar.htm
http://www.cgmwonline.com/workshops.html
http://www.youtube.com/user/FZDSCHOOL

ÇİZİM:
http://tr.scribd.com/doc/19476646/Ho...the-Marvel-Way
http://www.youtube.com/playlist?list=PLD48A96D6607C4F86
http://animationresources.org/?p=2091

ANATOMİ:
http://www.figuredrawing.info/
http://www.scribd.com/doc/2068715/Ke...al-drawing-eng
http://www.joeweatherly.com/dvd.html
http://iainmccaig.blogspot.com/2010/...pressions.html

DİJİTAL BOYAMA:
http://youtu.be/KjuOGQhotPg
http://youtu.be/b2VCjqGcTFA
http://www.imaginefx.com/02287754331...3/tutorial.pdf
http://www.3dtotal.com/index_tutoria...led.php?id=371
Bu mesajdan alıntı yap
zepicfail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zepicfail

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 16-03-2013 #3
çok güzel.
Bu mesajdan alıntı yap
karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 16-03-2013 #4
öncelikle desen çalışmalarınızı görmek isterim bir kaç tane ekler misiniz? digital paintin videoları web sayfalarında doluca var. başlangıç seviyesi için tane ;Digital Painting Tutorial by `Dianae on deviantART,

,

Bu mesajdan alıntı yap
zepicfail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zepicfail

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 17-03-2013 #5
desen çalışmasından kastınızı anlayamasam da elle çizdiklerimden ve tabletle çizdiklerimden ekleyeyim birkaç tane

illüstrasyonda nasıl gelişebilirim?

yardımlarınız için çok teşekkür ederim bu arada
Bu mesajdan alıntı yap
zepicfail isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zepicfail

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Standart
Alt 24-05-2013 #7
muhteşem x_x guvaş boya kullanması daha da muhteşem. feyz almalıyım bu adamdan.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
(Acil ) Bu Efekt'i nasıl yapabilirim? / Pen tools ile yılbaşı ağacı nasıl çizebilirim aL1CaNzZz Photoshop Soru ve Sorunlarınız 2 01-01-2011 16:23:41
Pattern nasıl yuklenir ve nasıl kullanıLır aciL yardım ! aspendos3131 Photoshop Soru ve Sorunlarınız 2 07-11-2010 21:25:54
photoshopta nasıl insan,hayvan,modeller bunları nasıl çiziyoruz berkojan Photoshop 1 07-06-2010 09:43:36
after effects motion track uygulaması nasıl oluyor null objet i nasıl uygulayabilirim ecrinim After Effects 9 03-03-2010 16:39:59
dairenin etrafına nesneleri otomatik olarak nasıl nasıl dizerim? angelman_34 Corel Draw 6 24-06-2008 12:42:23

Kapat
Şifremi Unuttum?