illustrationda fill color sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrationda fill color sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar size bi sorum olacaktı. İllustrationda Select/Same/Fill color dediğimde aynı renkleri tutması gerekior. Ama şimdi aynı işlemi yapıorum ama aynı rengin tramı varsa onu da tutuyor.eski macimde ...

n@z isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected](30)

Grafiker / Denizli

Alt 16-09-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar size bi sorum olacaktı.

İllustrationda Select/Same/Fill color dediğimde aynı renkleri tutması gerekior. Ama şimdi aynı işlemi yapıorum ama aynı rengin tramı varsa onu da tutuyor.eski macimde böyle bişi yokru Acaba bunun bi ayarı varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 16-09-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

İllustrationda Select/Same/Fill color dediğimde aynı renkleri tutması gerekior. Ama şimdi aynı işlemi yapıorum ama aynı rengin tramı varsa onu da tutuyor.eski macimde böyle bişi yokru Acaba bunun bi ayarı varmıdır?
Şuan programda bir sıkıntı yok. Seçmek istediğiniz rengi seçmek zaten yaptığınız bir işlem.

%96 magenta seçer ve bunu çalışma içinde bul derseniz %95-%97 değil sadece %96 lık magenta seçilecektir. Önceki Mac yeni PC durumu değil, çalışmadan kaynaklanan bir durum.
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 16-09-2013 #3

Merhaba;

Resimdeki örnekte olduğu gibi birşey olmuş olabilir mi?

soldakinde birisini tıklayıp same fill... yaptığında diğerini seçmez

sağdakinde birisini seçip same fill... yaptığında diğerinide seçer

Bu mesajdan alıntı yap

[email protected](30)

Grafiker / Denizli

Alt 16-09-2013 #4
ya ben anlamadım sizin anlattıklarınızı yada ben anlatamadımillustrationda fill color sorunu kusura bakmayın şöle anlatayım.

ekte resimdeki gibi scala var mesela ben sadece yaldızın %100 olanını tutup fill color dediğimde sadece %100 olanı seçmesi gerekirken tram olanları da seçio onu anlamadım da ben her zamanki yaptığım işlem ama yeni mac geldi burda ayarları baştan yapıorum ondan sordum acaba bi ayarı mı var die

Bu mesajdan alıntı yap

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 16-09-2013 #5
ya ben anlamadım sizin anlattıklarınızı yada ben anlatamadımillustrationda fill color sorunu kusura bakmayın şöle anlatayım.
Değerlerin tamamını COLOR seçeneği ile verin. Transparan panelinden yapmayın.
Bu mesajdan alıntı yap

[email protected](30)

Grafiker / Denizli

Alt 16-09-2013 #6
ben color seçeneklerinden pantone olarak ayarlıorum_ yüzdelik değerlerini yine ordan veriorum transparan yapmıorum ama yine de çok tşk ederim yardımlarınız ve açıklamalarınız için çok saolun
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 16-09-2013 #7
ben color seçeneklerinden pantone olarak ayarlıorum_ yüzdelik değerlerini yine ordan veriorum transparan yapmıorum ama yine de çok tşk ederim yardımlarınız ve açıklamalarınız için çok saolun
Tercihler bölümünde böyle bir seçenek var...
Bu mesajdan alıntı yap

[email protected](30)

Grafiker / Denizli

Alt 16-09-2013 #8
ya çok tşk ederim şimdi olduillustrationda fill color sorunu sayenizde bişey daha öğrenmiş oldum çok saolun
Bu mesajdan alıntı yap

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 16-09-2013 #9
Tercihler bölümünde böyle bir seçenek var...
Ferox bende teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap