Illustrator Altın Yazı Efekti Nasıl Yapılır ???

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator Altın Yazı Efekti Nasıl Yapılır ??? Sponsorlu Bağlantılar 89x128 cm boyutunda bir afiş hazırladım. yazıları Photoshopta yapıldığı için baskıda sorun olacağını sölediler. yazılar vektörel bi programada yapılırsa sorun olmazmış. sorum şu altın yazı efekti Illustrator' de ...

fcp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

89x128 cm boyutunda bir afiş hazırladım. yazıları Photoshopta yapıldığı için baskıda sorun olacağını sölediler. yazılar vektörel bi programada yapılırsa sorun olmazmış. sorum şu altın yazı efekti Illustrator' de nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz. Illustrator bilgim çok az. yazı efektinin bi örnek örneğini koydum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu. photoshopta yazılsa baskıda sorun olurmu. bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi?
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2009 #3
site içinde arama yaparsan bulabilirsin sorunun cevabını
Bu mesajdan alıntı yap

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-04-2009 #4
konu açmadan arama yaptım ama bulmadım
Bu mesajdan alıntı yap
Designerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #5
arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu. photoshopta yazılsa baskıda sorun olurmu. bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi?
Photoshop da yazılar niye sorunlu çıkıyomuş??? boşuna koymadılar ya o text aracını. Yazdığın yazıları convertledikten sonra büyütmeye kalkmadığın sürece bi sorun olacağını sanmıyorum. Olmazda. Ama çok ufak puntoyla çalışma.
Bu mesajdan alıntı yap

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2009 #6
yaptığım afiş 89x128 cm ebatında. dediğin gibi photoshopta büyük puntoyla yazıcam. umarım yazıda dağilma olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #7
Bu Photoshop'ta yazı konusunda bir arkadaşımla daha tartıştık ama gerçekten sorun çıkıyor.... Benim yaptığım dosyalar elimde patladı; Dijitalede bozuk çıkmaz güya orada bile bozuk çıktı. KONVERTLİ ve OYNAMA YAPILMADI sonradan. Vektorelde yazın kesinlikle. Illustratorde Effekt sekmesinin altına bakın... Orada 3D de extrude ve bevel var diğerlerine de bakın bence yaparsınız. Ben bu tarzda hiç yapmadım ama karıştıracağım şimdi sizin için.

Ayarlar bu şekilde olmalı. Parlaklık için inner glove outer glove burada da var.
Bu mesajdan alıntı yap

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2009 #8
cevabınız için teşekkürler. ayarları dediğiniz gibi yaptım ama şöle bi şey oldu. acaba fonttan mı? kaynaklandı. Trajan Pro fontunu kullandım. ScreenShot ekledim.

Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #9
Ayarlarda oynama yapın bakalım fonttan kaynaklanmış olabilir... Oynama yaparken preview açık olsun. Her değişikliği izleme şansınız olur. Ben de sizin fontunuzla deneme yapacağım. Ancak yarım saat kadar izin vermelisiniz. Hemen bakamayacağım. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

fcp

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-04-2009 #10
Ayarlarda oynama yapın bakalım fonttan kaynaklanmış olabilir... Oynama yaparken preview açık olsun. Her değişikliği izleme şansınız olur. Ben de sizin fontunuzla deneme yapacağım. Ancak yarım saat kadar izin vermelisiniz. Hemen bakamayacağım. Kolay gelsin.
çok saolun. bikaç sorum daha olucak konunun daha fazla karışmaması için size pm attım yaptığım çalışmanın örnğinide gönderdim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları