illustrator baskı-format sorunu ?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator baskı-format sorunu ? ...

tygn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tygn

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Dosya23

Alt 03-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar illustrator kullanmaya yeni başladım. tasarladığım bir kartvizit örneğini az önce matbaaya gönderdim ama matbaacı kardeş sadece corel'de tasarım kabul edebildiğini söylüyor. bu baskı sorunuyla ilgili kullanabileceğim başka bir format var mıdır acaba?

illustrator baskı-format sorunu ?uke:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 03-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Böyle durumlarda en garanti yol ve dosya formatı pdf'dir. Illustrator den pdf yapıp gönder. Tabi ayarları press quality yapmayı unutma. Şayet bunu da kabul etmezse ya çalıştığın matbaayı değiştir ya da programı.
Bu mesajdan alıntı yap

tygn

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 03-09-2012 #3
Teşekkür ederim. ama beceremediler. matbaa aramaya inandım. illustrator baskı-format sorunu ?))
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 03-09-2012 #4
Teşekkür ederim. ama beceremediler. matbaa aramaya inandım. illustrator baskı-format sorunu ?))
sorunu çözemediğin zaman tiff e çeviriver. En kesin çözüm :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 03-09-2012 #5
Illustrator dosyasını save ederken düşük formatta Misal Ai 8 olark kaydedin. Lens kullanmayın.

Genelde matbaalar Corel kullanıyor..haberiniz olsun..
Bu mesajdan alıntı yap

tygn

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 03-09-2012 #6
boşa çemkirmişim. .EPS'de iş görüyormuş. teşekkürler arkadaşlar. illustrator baskı-format sorunu ?)
Bu mesajdan alıntı yap
pathfinders isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pathfinders(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2012 #7
pdf i basamayan matbaa kepenkleri kapatsız bıraksız bu işi bence öyle iş mi olur öğrenmişler bi coreli açıp basacaklar hiç uğraşmayacaklar... oldu canım istersen filmlerini getireyim
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 03-09-2012 #8
bir çok matbaa sahibi hayatında pdf görmemiştir... Ya da onu word dökümanı zannediyordur... Ülkemizde böyle şeyler oluyor ama en temiz yöntem, ya "ai8" ya da "eps" uzantısıdır... Değil corel'le, paint le bile basarsınız. illustrator baskı-format sorunu ?

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 03-09-2012 #9
bir çok matbaa sahibi hayatında pdf görmemiştir... Ya da onu word dökümanı zannediyordur... Ülkemizde böyle şeyler oluyor ama en temiz yöntem, ya "ai8" ya da "eps" uzantısıdır... Değil corel'le, paint le bile basarsınız. illustrator baskı-format sorunu ?
İnsanları yanıltmayalım lütfen, yoksa benim gibi gerçekten paintte açılıyor mu kontrol ederler, yok öyle bir şey açılmıyor :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
ramazanaydogdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramazanaydogdu

Baskıcı / Bursa

Alt 05-10-2012 #10
dosyayı eps olarak export et. daha sonra corelde o dosyayı import eti. Kontrol ettikten sonra corel olarak kaydet .yolla gitsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları