İllustrator / Beyaz çizgi sorunu hakkında yardım

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator / Beyaz çizgi sorunu hakkında yardım ...

assala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

assala

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
Saatlerdir illustrator de cizim yapıyorum. Kaydederken mi yanlıslık yaptım bilemiyorum ancak yanlıslıkla programı kapatıp actıgımda cizim tamamen beyaz cizgilerle bolunmus,resmen parcalarına ayrılmıs
Ne yaptıysam eski haline getiremedim.Sebebini bilemiyorum.Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.Cok cok acil ustelik.Yetistirmem lazım ve bu sekilde teslim edemem.
Bu arada dosyayı illustrator 8 olarak kaydettim. Sorunu anlayabilirseniz sayet bunu eski haline getirmenin bir yolu olup olmadıgını danısmak istiyorum size.
Nasıl gorundugunu anlayabilmeniz icin resim yukledim.
Umarım cozebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resim görünmüyor, tekrar yüklersen yardımcı olmaya çalışalım.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 15-01-2013 #3
Merhaba
Saatlerdir illustrator de cizim yapıyorum. Kaydederken mi yanlıslık yaptım bilemiyorum ancak yanlıslıkla programı kapatıp actıgımda cizim tamamen beyaz cizgilerle bolunmus,resmen parcalarına ayrılmıs
Ne yaptıysam eski haline getiremedim.Sebebini bilemiyorum.Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.Cok cok acil ustelik.Yetistirmem lazım ve bu sekilde teslim edemem.
Bu arada dosyayı illustrator 8 olarak kaydettim. Sorunu anlayabilirseniz sayet bunu eski haline getirmenin bir yolu olup olmadıgını danısmak istiyorum size.
Nasıl gorundugunu anlayabilmeniz icin resim yukledim.
Umarım cozebilirim.
Benim önerim çalışmanızı resim olarak kaydetmeniz veya baskı almanız. Çünkü daha öncede buna benzer sıkıntı bende yaşadım ancak o çizgiler baskıda çıkmıyormuş(deneyerek gördüm)

Çizgiler genelde her katmanın sınırından beyaz ve incecik olurlar. Bunun sebebi cs4-5 gibi üst versiyonlardan ai7-8-9 gibi çok alt versiyonlara kaydetmek oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap
assala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

assala

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2013 #4
Tesekkur ederim yanıtladığınız için.
Ancak ne yazık ki baskılık bir iş değil. Webden download edilecek vectorler.Bu nedenle dosyada kesinlikle bu tip bir hata olmamalı.
Resmi yeniden yuklemeyi deneyecegim.Neden gorunmediğini anlayamadım İllustrator / Beyaz çizgi sorunu hakkında yardım
Bu mesajdan alıntı yap
salieris isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salieris

Grafiker / İstanbul

Alt 24-01-2013 #5
Bir ihtimal ama, çalışmayı açtıktan sonr Ctrl + Y yapar mısın?
Bu mesajdan alıntı yap