illustrator blend

Illustrator - illustrator blend ...

illustrator blend
offernissim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

offernissim(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

blend nasıl nerde ve ne zaman kullanılır bir türlü çözemedim ve ayrıca illustrator kullanan ve bilen arkdaşalara çok teşekkür ediyorum sayelerinde çok şey öğrendim kendim corel kullanıyorum ama onun performansını bir türlü yakalayamadım illustratorde

yok mu cevap veren bi kişi hadi arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şöyle anlatayım... bir tane çizgi çiz... aynı hizada alta bir çizgi daha çiz... ettimi 2 çizgi... sonra bu iki çizgiyi seç ve sonra object/blend/ make yap... 2 çizginin arasına bir sürü çizgi koyacaktır... sonra yine object/blend/blend options san specified step bölümünü seçerek sağ taraftaki alana iki çizginin arasına kaç tane çizgi atmasını istiyorsan o kadar bir değer gir... bu işlemi, iki kare, iki yuvarlak veya herhangi 2 şekil seçerekte yapabilirsin... öz olarak bu işe yarıyor blend... saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

offernissim(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #3
tamam teşekkür ederim anlatımıınız için bende ne diye düşünüyodum ya
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 31-03-2008 #4
belirlediğiniz adım sayısı kadar geçiş yapmak yada kopyasını oluşturmaktır.
şu linkte bir örneğini bulabilirsin.

bir de forum kurallarına lütfen dikkat ediniz. az önce yaptığınız flood ve bold yazıyı düzelttim.
Bu mesajdan alıntı yap

offernissim(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #5
bende bi kaç deneme yaptım ve bunuda çözmüş oldum aslında çok basitmiş ama bilmeyince ne olduğu çok zormuş gibi geliyo insana ah birde şu canlı boyama özelliği olan live painti çözsem çok güzel olucak illustratorün kendi örneklerişne baktım genelde live painti göstermişler ama bir türlü anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 31-03-2008 #6
illustratora yeni geçmiş iseniz karmaşık özellikleri ile başlamışsınız öğrenmeye.
live painti anlatmaya çalışayım kısaca. bunu bir ders olarak ele almak gerekli.
örneğin, birbiri ile kesişen şekiller var diyelim. hatta bir şekli kesen çizgi bile olabilir. bütün şekil ve çizgileri seçili yapıyorsunuz. live paint tooluna tıklıyorsunuz ve artık kesişme noktalarını bile ayrı birer şekil gibi algılıyor ve dilediğiniz renk, gradient uygulayabilirsunuz. müthiş zevkli bir özelliğidir.
Bu mesajdan alıntı yap

offernissim(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #7
güzel anlatmışsınız mesala ben bunu herhangi gir corelde yaptığım çalışmayı eps olarak kaydetsem ve illustratore atsam sonrada üzerinde livepainti kullanırken her boyama yapmak istediğimi ayrı ayrı renk veya grdaienti mi seçmem lazım
Bu mesajdan alıntı yap

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 31-03-2008 #8
window => color ve window => swatches ile de rahatlıkla renklendirebilirsiniz. yeni başladığınız için bunların kullanımı çok daha kolaydır.
Bu mesajdan alıntı yap

offernissim(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #9
Benim renklendirme ya da renk bulma konusunda sorunum yok yinede sölediğiniz için teşekkür ederim sadece corelden illustratore geçtiğim için biraz zorlanıyorum zaten hemen hemen hepsinin mantığı aynı kullanmak benim için zor olmuyo yeni özellikleri bilmek lazım ve uygulamadanda hiçbrişey öğrenilmiyo ancak bi sorum var livepaint ile boyadıktan sonra bunlar grup oluyor bunların renklerini bozmadan yine üzerinde istediğimiz gibi düzenleme yapabiliyoruz galiba
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2008 #10
hepsini seçip menülerin altındaki expand butonuna tıklarsan grup olmaktan çıkıp parçalara ayrılabiliyor... ilk çizimin sabit kalabiliyor vs..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrator, blend