Illustrator ''çizim hakkında bilgi arıyorum''

Illustrator - Illustrator ''çizim hakkında bilgi arıyorum'' ...

mc_mrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mc_mrt

Hiç Biri / Samsun

Alt 17-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Grafikerler Benim bir kaç sorum olacak.
Adobe İllustrator İle Grafik Tablet'i Bir arada kullanan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim gerçekden(e-book , Video vb.). Bu ikisin en verilmli ve en iyi nasıl kullanırm çünki ben grafik tabletve illustrator ile çalışmaya yeni başladım. Renklendirme Ve Çizim teknikleri hakkında bilgim yok.

Bu Konuda Hakkında Bana Geniş Geniş Yardım Edebilecek Olan Yok mu Illustrator ''çizim hakkında bilgi arıyorum''

-Yada Bu FORUM Kuralları Dışında Kalan Birşey mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gelpcpc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gelpcpc(42)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 11-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilen biri anlatsa süper olucak.
Bu mesajdan alıntı yap
dorukmavisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dorukmavisi

Webmaster

Alt 26-10-2007 #3
Arkadaşlar ben kitabından çalışıyorum. gerçi kitap eski versiyon için ama olsun. Çok yararlı. Başka kaynak yok zaten. Alın derim.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 26-10-2007 #4
İngilizce bilgin varsa internette kaynak bulabilirsin. Lynda ve total training firmalarının hazırlamış olduğu corel painter ve photoshop'ta tablet kullanımını içeren videoları var. Illustrator'da grafik tablet kullanımını anlatan video derslerine hiç rastlamadım. Tabii internetteki tutorial sitelerinde bu tip derslere ulaşmanız mümkün, araştırmaya devam etmelisiniz. Grafik Tablet'in en etkin kullanıldığı program corel Painter'dır. http://www.wacom.com/tips/tip.cfm?ID...Painter&step=1
Grafik tablette en iyi marka olan wacom un kendi sitesinde ki tablet kullanımını anlatan dersleri inceleyebilirsin. Tabii ingilizce...
Bu mesajdan alıntı yap
dostyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dostyol

Yrd. Grafiker / Nevşehir

Alt 28-10-2007 #5
evet YOU TUPE da cok WACOM videolari var...
Grafik Tablet kullanmiyorum.
ins. yakinda bende baslamak istiyorum...
yine de hayirli calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 28-10-2007 #6
mouse ıle yapılan ışı sankı kagıt kalem kullanıyormusş gıbı yapmanızı saglıyor tabletler. ama bırcok avantajlar getırıyor sızın. bunlardan en onemlılerını sayarsak
1 tabletle cızım yaparken ellenıznı tamamıyla serbest
ıstedıgınız gıbı hareket ettırebılıyorsunz. bu da cızım ıcın özgurluk
2 ve en buyuk destegi darbeye (darbe yanlıs oldu kırılabılır). basınca duyarlı oldugu ıcın sectıgını alet (fırca, kalem, silgi, pistole vs vs) boyutu degısıryor. bu da bıze cızım ve ıluustrelerde cok buyuk bır avantaj saglıyor

tabıkı bu lısteyı uzatmak mumkun bence bol bol protık ve ınternet bu sorununu cozebılır. ama bu surec cok sıkıcıdır. ben denedım bı kac kere, cok cabuk sıkıldım.
ama kullanması cok zevklı
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
adobe illustrator, illustratorda grafik tablet