illustratör CS4 Baskı PDF'i?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustratör CS4 Baskı PDF'i? ...

kanzo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kanzo

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
illustratör'de A4 ibadında ön-arka bir insert yaptım. (Sayfalarda 15'er tane boyut olarakta en fazla 25 Cm 300 dpi görseller var) Ve bu işi hem gazeteye baskıya hemde ofset baskıya göndermem lazım fakat çok büyük bir sorun var. Baskı PDF'i 2 sayfa A4 için yaklaşık olarak 330 Mb tutuyor. Böle olunca pek işimi görmüyor.
Not: PDF Save As olarak yapıyorum ps olarak sürekli hata veriyor.
Sormak istediğim;
1) PDF/X-1a:2001 formatı hem gazete hemde ofset baskıya uygun mudur?
2) PDF/X-3:2002 formatında General içinde options bölümündeki "Preserve illustratör Editing Capabilities" maddesi default işaretliyken PDF 150 Mb, işaretli değilken 3 Mb oluyor fakat PDF'te bozulma olmuyor. Acaba böyle gitse baskıda sorun çıkar mı?
3) High Quality Print seçeneğinde ise yine aynısı geçerli işaretli olmadan gönderebilirmiyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 20-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok sayfalı çalışmalarda,
çalışamlarını taşmalı bir şekilde cmyk 300 dpi jpeg olarak kaydet
sonrasında indesign da çalışmayı oluşturman gerekecek.
Bu mesajdan alıntı yap
kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 21-10-2010 #3
Farklı kaydetten pdf'yi seçtikten sonra Adobe PDF Preset'te Press Quality'i işaretle sıkıntı kalmaz ki? Baskı PDF'si bu oluyor yani benim bildiğim, uyguladığım, sorunsuz olarak baskı aldığım...
Bu mesajdan alıntı yap
kanzo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kanzo

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2010 #4
yorumlarınız için teşekkür. Aslında benim tam olarak öğrenmek istediğim illustratör de PDF yaparken "preserve illustratör editing capabilities" seçeneği işaretlenmeden gönderildiğinde sorun oluyormu?
Bu mesajdan alıntı yap