illustrator cs4 layer problemi

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator cs4 layer problemi ...

gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
CS4 te 2 ayrı layerdaki objeleri seçip grupladığımda hepsini tek layerda topluyor. Bunun çözümünü bilen var mı

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar,
CS4 te 2 ayrı layerdaki objeleri seçip grupladığımda hepsini tek layerda topluyor. Bunun çözümünü bilen var mı

kolay gelsin
2 ayrı layerda, 2 farklı çalışmayı tuarsanız ve gruplarsanız tabiki tek layer olur. Adı üstünde gruplamak.

Çalışmanızı eğer layerlı olarak çalışmak zorunda değilseniz tek döküman üstünde devam edin..Kolaylık sağlayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 31-08-2009 #3
Freehand'te grupladıktan sonra ungroup yapıldığında tekrar her obje kendi layerına dönüyor. Böylece bıçak izini ayrı layerda çalıştıysanız tekrar kendi layerına oturuyor.
illustratorde ise bu şekilde olmuyor malesef gruplayınca tüm layerlar birleşiyor. Benim sorduğum soru tam olarak budur. Illustrator cs4 bunu yapamıyorsa eğer layer paletinde ciddi bir eksiklik vardır.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 31-08-2009 #4
Freehand'in bu özelliği aslında tehlike arzetmiyor mu? Bazı dökümanlarda grubu çözdüğünüzde bazı nesneler zeminlerin altına geçip gözden kaybolabiliyorlar.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 31-08-2009 #5
İllustratorda neden layerla çalışıyorsunuz ben halen oradayım. Ciddi bir eksiklik yok. çünkü Ai de llayerle çalışan çok az sayıda kişi var. Çoklu sayfa mantığı tamam ama layerla çalışmanın anlamı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
kamatos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kamatos

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 20-10-2009 #6
işi hızlandırmak onun dışında bir iş arzettiğini bilmiyorum onun dışında bir de bi r iş için nelerin yapıldığını görebileceğin yer gibi geliyor bana
Bu mesajdan alıntı yap