Illustrator CS4'de "Snap to Guide" sorunu

Illustrator - Illustrator CS4'de "Snap to Guide" sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba herkese. Illustrator CS4 ile gelen Smart Guide kullanışlı. Ama bu smart guide özelliği klasik guidelara hizalama yapmıyor. Nesnelere hizalama ve snap yapıyor ama oluşturduğumuz guidelara tepki vermiyor. ...

talash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

talash

Grafiker / Bursa

Alt 31-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba herkese.
Illustrator CS4 ile gelen Smart Guide kullanışlı. Ama bu smart guide özelliği klasik guidelara hizalama yapmıyor. Nesnelere hizalama ve snap yapıyor ama oluşturduğumuz guidelara tepki vermiyor. Eski usül "Snap to Guide" a ne oldu?
Bu sorunun çözümü varmı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba herkese.
Illustrator CS4 ile gelen Smart Guide kullanışlı. Ama bu smart guide özelliği klasik guidelara hizalama yapmıyor. Nesnelere hizalama ve snap yapıyor ama oluşturduğumuz guidelara tepki vermiyor. Eski usül "Snap to Guide" a ne oldu?
Bu sorunun çözümü varmı acaba?
sanırım eski freehand kullanıcısınız....

edit - preferences - smart guids kendi özelikler ve ayarlar yapabilirsiniz

bilmiyorum acaba ben mı fark etmedım diye bu soru... ama bende her şey istediğim ve lazım olduğu gibi çalışıyor

ctrl + r - obje çizdim = gayet normal guids üzerine yapışıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
talash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

talash

Grafiker / Bursa

Alt 04-08-2009 #3
İlginç olan yeni bir dosya açtığımda sorun yok. Ama hazırladığım işlerin dosyalarında rehberlere snap özelliği çalışmıyor. Acaba dosya ayarlarından mı kaynaklanıyordur :worried:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
guide, illustrator, snap