Illustrator CS5 de çizgiye nasıl eğim veririm ?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator CS5 de çizgiye nasıl eğim veririm ? ...

yakob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakob

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum, Corel drawda yaptığım bazı işemleri Adobe ile yapamıyorum.

Corel Draw da aşağıdaki gibi 1 , 2 , 3 , 4 noktalaıyla belirttiğim 3 adet uc uca eklenmiş bir çizgi bulunmakta

1 ve 2 numaralı nokta arasında bulunan çizgiyi Shape Tool aracı ve Convert to Curve seçeneği ile aşağıdaki gibi şekillendirdim.

2 numaralı noktanın bulunduğu yerdeki A isimli ok u yukarı doğru kaldırarak 2 ve 3 numaralı nokta arasındaki çizgiye yeni bir şekil verdim ve bu işlemi yaparken 1 ve 2 numaralı çizgi arasında bulunan çizgide hiçbir değişme olmuyor

Corel drawda yaptığım bu işlemi Adobe Illustrator ile nasıl yapabilirim.

Örnek, Adobe de Convert Anchor Point aracı ile çizginin başlangıcını seçiyorum ve yukarda convert anchor point to smooth seçeniği ile çizgiye eğim veriyorum fakat yukarda anlattığım işlemi tam olarak yapamıyorum,

Adobe de örneğin 2 ve 3 numaralı nokta arasındaki çizgiye eğim verince sağında ve solunda bulunan çizgilerde değişiyor bunların Corel da olduğu gibi sabit kalmasını nasıl sağlarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 25-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pen Tool aracı nı karıştıtırasnız bulursunuz
Bu mesajdan alıntı yap