İllustrator CS5 - Pantone rengi yeni belgeye kopyalayınca?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator CS5 - Pantone rengi yeni belgeye kopyalayınca? ...

smocone isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smocone

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 13-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,

Pantone rengi CS5 belgesinden yeni bir belgeye kopyaladığım zaman renk değeri değişmiyor fakat rengin ekrandaki tonu değişiyor. iki belgedeki aynı rengi CMYK ya çevirdiğim de farklı değerlerle karşılaşıyorum. Neden olabilir bilgisi olan var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

prosperity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prosperity

Grafiker / İstanbul

Alt 12-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aynı dertten muzdaribim.
Cevap bulurum diye girdim ancak cevap verilmemiş maalesef.
Bu mesajdan alıntı yap
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2010 #3
cmyk dokumanından kopyalanan bir obje başka bir dokumana paste edilirken renk modu rgb ye dönüyor bir şekilde.. paste esilen döküman cmyk bile olsa bu böyle oluyor sebep bu.

Özellikle siyahlar gri çıkıyordu bende bunun üzerine farkettim bu durumu ve bulabildiğim tek mantıklı cevapta bu oldu.. dokumanın renk modu değişmese de yapıştırılan dökümanın renk değerlerini yeniden elden geçirmek gerekiyor. Belki bir çeşit bug gibi bişey vardır..
Bu mesajdan alıntı yap