Illustrator CS6 Da Freehand Açılmıyor mu?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator CS6 Da Freehand Açılmıyor mu? ...

Designerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Illustrator CS4-CS5 te Freehand dosyalarımızı sürükleyerek sorunsuz bir şekilde açabiliyorduk.
CS6 daysa resimdeki gibi bir hata alıyorum.
Illustrator CS6 da Freeehand dosyalarını açamıyor muyuz acaba???

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet açılmıyor.
Illustrator CS6 Freehand'i desteklemiyor artık.
Bu mesajdan alıntı yap
Designerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2012 #3
Evet açılmıyor.
Illustrator CS6 Freehand'i desteklemiyor artık.
hepten bitirdiler freehand i desene.
Ya ben cs6 da belki beklediğim özellikler gelmiştir diye düşünmüştüm, mesela Select only gibi o yüzden indirdim ama hiç biri de yok...
Adobe eşeği boyayıp satmaya kalkıyo cs6 nın lisansını aldıracaktım ama hiç gerek yok cs5 e devam arkadaşlar.
Heralde cs100 de çıksa beklediğim özellikler gelmeyecek Illustrator CS6 Da Freehand Açılmıyor mu? 10 senedir yeni sürümü çıkmayan freehand de olan özellikler
Bu mesajdan alıntı yap
asmagrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asmagrafik

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 09-04-2013 #4
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Evet Illustrator CS6 Freehand desteğini çekti. Aslında Bunca iş yapmış, milyarlarca Freehand dokümanı olmasına rağmen, bir uzantı ile işi devam ettirebilirdi. Freehand'taki orantılı bütüyme, fırça sorunları, export sorunlarına çare oldu ancak, uzantı desteğini çekmesi doğrusu acımasızca yapılmış bir hareket.

Ben dosyaları çevirebiliyorum.

Freehand dokümanı açıkken öncelikle resim var ise "embed" leyiniz. Dosyayı "Export" ederken "Adobe Illustrator 7.x(*.ai) uzantısını seçiniz. Kaydettikten sonra dosyada degrade yok ise sorunsuz açarsınız. Freehanttan illustrator'e dosyayı export ederken Illustrator Freehand'taki tram mantıklı vektörel degrade anlayışını tanımayacağından dolayı, illustrator de bunu eski tram mantığını vektöre çevirir. Eğer bunu istemiyorsanız, Freehand'taki nesnedeki renkleri not edip illustrator deki şekle istrediğiniz Degradeyi verebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla
Adnan ASMA
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 09-04-2013 #5
Daha kısa bir çözüm olarak Illustrator CS4-CS5 edinin.
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #6
Merhaba Değerli Arkadaşlar;

Evet Illustrator CS6 Freehand desteğini çekti. Aslında Bunca iş yapmış, milyarlarca Freehand dokümanı olmasına rağmen, bir uzantı ile işi devam ettirebilirdi. Freehand'taki orantılı bütüyme, fırça sorunları, export sorunlarına çare oldu ancak, uzantı desteğini çekmesi doğrusu acımasızca yapılmış bir hareket.

Ben dosyaları çevirebiliyorum.

Freehand dokümanı açıkken öncelikle resim var ise "embed" leyiniz. Dosyayı "Export" ederken "Adobe Illustrator 7.x(*.ai) uzantısını seçiniz. Kaydettikten sonra dosyada degrade yok ise sorunsuz açarsınız. Freehanttan illustrator'e dosyayı export ederken Illustrator Freehand'taki tram mantıklı vektörel degrade anlayışını tanımayacağından dolayı, illustrator de bunu eski tram mantığını vektöre çevirir. Eğer bunu istemiyorsanız, Freehand'taki nesnedeki renkleri not edip illustrator deki şekle istrediğiniz Degradeyi verebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla
Adnan ASMA
Bu sistemle iki renk üstünde obje varsa altını oyuyor. matbaya gönderirken sıkıntı olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap