illustrator da arka plana nasıl resim koyabilirim

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator da arka plana nasıl resim koyabilirim ...

ibrahim_Esat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahim_Esat(25)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba illustratorda arka plana resim koyup üstüne şekkiler ekleyip bir takvim oluşturucam ama arkaplan yapamadım resmi nasıl yapabilirim.

şimdiden teşekkürler

bir şey daha sorucam arkadaşlar.

ben bir kutunun içine de resim koyucam o resmide yani kutunun arka planı yapıcam onu nasıl yapabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 01-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Object - Clipping mask - Make mantı ile..... resim çağırdınız zaman Pen Tool ile bir nesne çizip (obje üste olmalı) resim ve obje seçtığımız zaman object - clipping mask - make demelisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
grafikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikan

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2009 #3
eyerki photoshopta iyi isen arka planını orada ayarla sonrada illustratore link ile cağır (linkli cagırdıgın zaman bilgisayarın daha az kasılacaktır) sonrada üzerine istedigin şekilleri ve vektörleri yerleştirip çalışmanı tamamlayabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahim_Esat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahim_Esat(25)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-07-2009 #4
eyerki photoshopta iyi isen arka planını orada ayarla sonrada illustratore link ile cağır (linkli cagırdıgın zaman bilgisayarın daha az kasılacaktır) sonrada üzerine istedigin şekilleri ve vektörleri yerleştirip çalışmanı tamamlayabilirsin
link ile nasıl çağırılacak o kısmı anlayamadım yardımcı olursanız memenun olurum.

Object - Clipping mask - Make mantı ile..... resim çağırdınız zaman Pen Tool ile bir nesne çizip (obje üste olmalı) resim ve obje seçtığımız zaman object - clipping mask - make demelisiniz
çok teşekkür ediyorum size
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2009 #5
Link konsolunun altında relink yazar resimleri buunduğu yerden çağırabilirsin. Yanlız dikkat! Ai döküman ve resimler aynı klasörde olmalı. Veya işlerini halledersin yine link kısmında embed image yaparsan resimle işin kalmaz. Çalışmanın içine gömülü olur.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 01-07-2009 #6
link ile nasıl çağırılacak o kısmı anlayamadım yardımcı olursanız memenun olurum.

çok teşekkür ediyorum size
çalışma zemini Photoshop programda yapıp PSD olarak kayit ettığınız zaman mesela diyelimki masaüstü kayit ettınız... daha sonra illustrator programı açtğınız, File- Place resim geldiği zaman programda üst menüsünde Embed etmelisin....

Link konsolunun altında relink yazar resimleri buunduğu yerden çağırabilirsin. Yanlız dikkat! Ai döküman ve resimler aynı klasörde olmalı. Veya işlerini halledersin yine link kısmında embed image yaparsan resimle işin kalmaz. Çalışmanın içine gömülü olur.

yok hayır, embed dediktes sonra o resmi üzerine her hangi işlem rahat yapabiliyor
Bu mesajdan alıntı yap