Illustrator’da Başlarken

Illustrator Dersleri - Illustrator’da Başlarken ...

Illustrator’da Başlarken
trvendetta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

trvendetta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Illustrator’da Başlarken

Alt 24-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Create New Document(yeni döküman oluşturma)

Yukarda bulunan menülerden File>New diyerek açabiliriz.Burada yapabilceklerimiz:

Name:sayfanın ismi

-New Document Profile:sayfanın boyutu seçilir kendimiz belirleyceksek custom seçeriz yada altdaki özellikleri değiştirdiğimizde custom olur.

size ise nwe document profilede seçtiğimiz türlere göre özellik verir mesala web seçtiğimizde 800*600 1024*768 gibi

width:yanlara doğru genişlik height:yukarı doğru genişlik ayarlamızı sağlar

Units:ise width ve height nin birimini belirler.

advanced :gelişmiş özellikler

renk kaltitesi gibi özelikler ayarlanır yeni başlamışsanız aynısı kalsın.
Illustrator’da Başlarken
Illustrator Çalışma Alanı
Illustrator’da Başlarken
Menu :illustratordaki herşeyin bulunduğu yerdir effect ,pencerede bulunan tüm araçların açılıp kapanması vs gibi işlemlerin bulunduğu yerdir.

toolbox:çizim yaparken kullancağımız araçların bulunduğu bölümdür bir kez tıkalyıp seçerek kullanabiliriz bazılarında birden fazla araç var bunlara basılı tutup erişebiliriz isimlerini öğrenmek için üstünde biraz bekleriz mouse imleçi ile .

status bar:sayfanın bilgilerinin bulunduğu yerdir.

artboard:önizlemede gözücek sayfa alanı çizgi dışında olançizimler gözükmiyecektir.

floating palette:windows menusünden açtığımız bölümlerin kısayolalrını koyabiliriz.

control palette:tool panelinden şeçtiğimizde burada özellikleri gözükür değitirebiliriz.
Toolbox

toggle column basarsak sağ tarafdakiler aşağı doğru olur tekrar basarsak ikişer halde olur.Tool açamk için yukardaki menulerden windows dan tool seçeriz.tool panelinde yazan isimlerin yanındaki harfler kısayolalrıdır v ye basarsak selection tool açılır.dikakt ettinizmi bilmiyorum ama direct selection ,type vs altında ok var bu oka basılı tutup alt menulerını açmamızı sağlar.
Illustrator’da Başlarken
Floating Palette

windows panelindne açılan bölümlerin kısayolları bulunur.
Illustrator’da Başlarken

not : tamamen bu yaziyi ben(vendetta) türkçeleştirdim orjinal yazisi ile alakası yoktur daha fazla bilgi bulunmaktadir sadece resimler alınmıştır bu yüzden kaynak belirtme gereği duymuyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
......
.. sadece resimler alınmıştır bu yüzden kaynak belirtme gereği duymuyorum ve bu yazi ----- ve ----- dan diye kaynak belirtmeden yayınlamak yasaktır.
Komik..

Grafikerler.net'te sizin bu yazınızdan ve reklamını yapmaya çalıştığınız yerlerdekilerden alâsı varken... Illustrator’da Başlarken
Bu mesajdan alıntı yap
trvendetta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

trvendetta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 24-01-2010 #3
oldumu kardeş
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 27-01-2010 #4
Teşekkür Ederim çok güzel anlatım Illustrator’da Başlarken bütün derslerine bakmaya çalışıyorum
Bu mesajdan alıntı yap