İllustrator 'da layer mask

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator 'da layer mask Sponsorlu Bağlantılar Selamlar, İllustrator 'da bir çizime mask uygulayarak rengini nasıl değiştirebiliriz? Photoshop 'da bu mümkün. Durum şöyle aslında bir gradient ile reklendirilmiş text var, gradientte birçok stop var mavi ...

cevizmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 25-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar,

İllustrator 'da bir çizime mask uygulayarak rengini nasıl değiştirebiliriz? Photoshop 'da bu mümkün.
Durum şöyle aslında bir gradient ile reklendirilmiş text var, gradientte birçok stop var mavi tonlarında, hepsini teker teker kırmızıya çevirmektense üzerine renkli bir layer atıp arkadaki rengi değiştirmek mümkün müdür?

Şimdiden değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalışmayı eklemeniz mümkünse yardımcı olmamız daha kolay olabilir..İstemiş olduğunuz çalışmada maskelemenin ne işe yarayacağını anlamadım şahsen?
Bu mesajdan alıntı yap
cevizmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 26-12-2011 #3
Kısaca şöyle anlatayım,

Bu resimdeki yazı illustor'da hazırlandı. Gradient var dikkat ederseniz. Gradient'de üst ve alt kısımda koyu tonlar mevcut, ortada ise daha açık bir yeşil var. Bunları teker teker elle düzenlemek çile gibi bir şeyİllustrator 'da layer mask Yani her yeşil tonuna bir kırmızı tonu atamak gerekiyor. Bunun yerine Photoshop’da yaptığımız gibi layer mask mantığında istediğim tüm alanların üzerine bir mask atarak rengini homojen bir şekilde kırmızıya çevirmek istiyordum.

AI ‘den PS’e atarak yapabiliyorum, maksat bunu AI ‘de yapabilmek. Öğrenmek amacındayımİllustrator 'da layer mask Bunu yapabileceğim bir yöntem biliyorsanız çok sevinirim.

İlginiz ve desteğinizden dolayı teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap