Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)

Illustrator Dersleri - Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align) Sponsorlu Bağlantılar [COLOR="Blue"] Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align) [/COLOR] Illustrator’da objeleri hizalamak hiç de sanıldığı gibi problem değil, aksine basit bir püf noktası ile çok kolay! Window => Align panelini aktifleştiriyoruz. ...

Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 18-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Blue"]
[/COLOR]

Illustrator’da objeleri hizalamak hiç de sanıldığı gibi problem değil, aksine basit bir püf noktası ile çok kolay!

Window => Align panelini aktifleştiriyoruz.
3 objeyi (yada daha fazla objeyi) seçtikten sonra, sabit kalmasını istediğiniz objeye tıklıyoruz. Sabitlediğimiz objeye sağdan, soldan veya ortalayarak hizalama yapabiliriz.

Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align) Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)

[COLOR="Red"]Resim 1[/COLOR]’de, 3 objeyi seçili yaptım ve en son yeşil objeyi sabitlemek için üzerine bir tık yaptım. [COLOR="Red"]Resim 2[/COLOR]’de de görüldüğü gibi align panelinden ortala komutunu seçtim. Bütün objeler, yeşil kareye ortalanmış oldu.

[COLOR="Blue"]Objeler Arasına Eşit Mesafe Oluşturmak[/COLOR]

[COLOR="Red"]Resim 3[/COLOR]'te görüldüğü gibi Window => Align panelini aktifleştiriyoruz.
Panelin yan tarafındaki küçük oka tıklayıp Show Options komutunu seçiyoruz. Alta açılan alanda Auto kısmına objeler arasına olmasını istediğimiz mesafe değerini giriyoruz. Hemen yan tarafındaki 2 buton sayesinde ise objelerin arasını yatay yada dikey olarak açabiliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 19-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bi kisayol tusu felan varmi acaba coreldeki gibi
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2008 #3
Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)[/center]

[COLOR="Red"]Resim 3[/COLOR]'te görüldüğü gibi Window => Align panelini aktifleştiriyoruz.
Panelin yan tarafındaki küçük oka tıklayıp Show Options komutunu seçiyoruz. Alta açılan alanda Auto kısmına objeler arasına olmasını istediğimiz mesafe değerini giriyoruz. Hemen yan tarafındaki 2 buton sayesinde ise objelerin arasını yatay yada dikey olarak açabiliyoruz.
Güzel anlatımın için teşekkürler Handemir. Ayrıca yukarıdaki bölüm için bir kez daha teşekkürler bilmiyordum o özelliği
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 19-03-2008 #4
handemir; Illustrator derslerinizin fanatik takipçisiyim.
Bu dersinizi de aynen çalışıyorum ancak;
bende son tıkladığım obje de yerinden oynuyor eksik birşey mi yapıyorum anlıyamadım.

saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2008 #5
valla karışmak gibi olmasın ama neden olmadığını nacizane ben söylemeye çalışayım... şimdi ilk iki nesneyi seçerken shift tuşuna basıyorsunuz ya... hizalamamızı istediğimiz nesneyide aynı şekilde seçiyoruz... en son shift tuşuna basmadan hizalamak istediğimiz nesneye bir kez daha tıklıyoruz... muhtemelen bundan olmuyordur... saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 19-03-2008 #6
handemir'in dersinde okurken şimdi dikkat ediyorum, en son bold la yazdığı halde bunu atlamışım.

demek ki bir şeyleri okurken noktasına virgülüne kadar dikkat etmemiz gerekiyor.

teşekkürler.

mükemmel bir dersti teşekkürler Handemir. Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)eace1:
:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:
Bu mesajdan alıntı yap

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 19-03-2008 #7
bi kisayol tusu felan varmi acaba coreldeki gibi
Kısayolu olmamakla birlikte kendiniz Action oluşturup kısayol atayabilirsiniz.

Güzel anlatımın için teşekkürler Handemir. Ayrıca yukarıdaki bölüm için bir kez daha teşekkürler bilmiyordum o özelliği
teleset faydalı olabildiğime çok sevindim.

handemir; Illustrator derslerinizin fanatik takipçisiyim.
Bu dersinizi de aynen çalışıyorum ancak;
bende son tıkladığım obje de yerinden oynuyor eksik birşey mi yapıyorum anlıyamadım.

saygılarımla
3 obje seçili ve en son hizalamak istediğiniz objeye bir tık atıyorsunuz...
olmaması için ancak şöyle bir açıklama olabilir. alt sürüm bir program kullanıyorsunuzdur.

valla karışmak gibi olmasın ama neden olmadığını nacizane ben söylemeye çalışayım... şimdi ilk iki nesneyi seçerken shift tuşuna basıyorsunuz ya... hizalamamızı istediğimiz nesneyide aynı şekilde seçiyoruz... en son shift tuşuna basmadan hizalamak istediğimiz nesneye bir kez daha tıklıyoruz... muhtemelen bundan olmuyordur... saygılar..
desteğin için teşekkür ederim. asla karışmak gibi olmaz aksine bilgi paylaşımın için çok memnun oldum.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2008 #8
Eline sağlık Handemir...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 19-03-2008 #9
Eline sağlık Handemir...
teşekkürler hatice Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align) bende indesign'ı sayende öğreniyorum biliyor musun? Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 19-03-2008 #10
Elinzie sağlık sayın handemir Illustrator sizinle güzel Illustrator’da Objeleri Hizalamak (Align)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
adobe illustrator, align, deneme, hizalama, hizalamak, illustratorand#8217da, objeleri