illustrator de 3d

Illustrator - illustrator de 3d Sponsorlu Bağlantılar arkadaslar resmi indirdiginizde gorebileceginiz gibi, onden gorunus verilen bir kesitten yola cikarak 3 boyut kazandirilmis bir dekoratif nesneyi illustrator de yapma sansimiz var mi? ben effect menusunden 3d ...

illustrator de 3d
imacimac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

imacimac

Grafiker / Adana

illustrator de 3d

Alt 05-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar resmi indirdiginizde gorebileceginiz gibi, onden gorunus verilen bir kesitten yola cikarak 3 boyut kazandirilmis bir dekoratif nesneyi illustrator de yapma sansimiz var mi?

ben effect menusunden 3d efektiyle yapmaya calistim ancak resimdeki gibi olmadi..bunu illustratorde yapma sansimiz var mi?

http://rapidshare.com/files/194203014/3d.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 05-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yapılır bence.. illüstratörde de yapılır ps'de de yapılır örnekteki çalışma... ama her işin bir programı var bence, 3d çalışmalar için 3D max kullanmanız daha doğru olur, bu işin programı o çünkü.
Bu mesajdan alıntı yap

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 05-02-2009 #3
3d max bilmiyorum ama illustratorde bunun nasil ve nerden yapilacagini soyleyen olursa bu sorunu asabilirim..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 05-02-2009 #4
Şu eklentinizi herkesin görebileceği şekilde yükleseniz?
Üyelere Özel Forum Kullanım Kılavuzu
Bu mesajdan alıntı yap

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 05-02-2009 #5
illustrator de 3d
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-02-2009 #6
Şöyle yapın kesiti düzgünce oranlı çizin. Görev çubuğundan Effect/3d/extrude-bevele girin. Çiziminizi seçip, resimdeki ayrıntıları uygulayın. Farklı çizimler geldikçe özellikle depth-derinlik ve perspektif ayarlarıyla oynayarak ayrıntıları ayarlayın. Işıkla oynayarak çizimdeki ayrıntıyı, gerçekçiliği arttırabilirsin.
[IMG]illustrator de 3d illustrator de 3d[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 05-02-2009 #7
fylosoft soylediklerini denedim oldu, ancak kullandigim efektin degerlerini aynen diger sekle otomatik olarak nasil kopyalayacagim? yani bir nevi frehanddeki gibi..

birde bu cizdiklerimi katalogu indesign da hazirladigim icin oraya aktaracagim..renklerde ve cozunurlukte sorun yasamamak icin aktarmayi nasil yapmami tavsiye edersiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-02-2009 #8
fylosoft soylediklerini denedim oldu, ancak kullandigim efektin degerlerini aynen diger sekle otomatik olarak nasil kopyalayacagim? yani bir nevi frehanddeki gibi..

birde bu cizdiklerimi katalogu indesign da hazirladigim icin oraya aktaracagim..renklerde ve cozunurlukte sorun yasamamak icin aktarmayi nasil yapmami tavsiye edersiniz?
Layer paleti açıkken efektli nesnenin bulunduğu katmanı seç, katmanın sağında bir yuvarlak var onu seçip sol tık + alt ile sürükleyip özellikleri kopyalamak istediğin nesnenin layerindaki yuvarlağa bırak. Bütün özellikler kopyalanmış oldu.

Ondan sonra bu çizimleri ai olarak kaydet. Sonra resim alıyormuş gibi indesigne çağır. İndesigndan pdf verirkende doğru ayarlar verirsen bir sorun olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 06-02-2009 #9
tamamdir kardes sorun yok..cok saol..
son olarak ekledigim resimdeki asagiya donen kismi nasil yapabilirim peki?
duz perspektif ile olanlar dedigin gibi 3d bevls ile oldu ancak bunu nasil yapabilirm?
illustrator de 3d
Bu mesajdan alıntı yap

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-02-2009 #10
tamamdir kardes sorun yok..cok saol..
son olarak ekledigim resimdeki asagiya donen kismi nasil yapabilirim peki?
duz perspektif ile olanlar dedigin gibi 3d bevls ile oldu ancak bunu nasil yapabilirm?
illustrator de 3d
Kesiti görmeden bişey diyemem, Ancak gördüğüm kadarıyla 2 ayrı parçayla yapılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrator