Illustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak ...

firlama35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firlama35

Grafiker / İzmir

Alt 05-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bende Corel'den Illustrator'a geçiş yapanlardanım.
Sorunum şu Corelde exportlama yaparken seçili dosyayı işaretleyip direk jpeg formatına dönüştürebiliyordum. Ama Illustrator da yaptığımda tüm sayfayı yada tüm çalışmayı dönüştürüyor.
Şuan yaklaşık 16 sayfalık bi kozmetik kataloğu ile boğuşuyorum ama sayfaları tek tek jpeg şeklinde patronuma sunmam gerekiyor.
Yardımcı olursanız sevinirim kolaylıklar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 05-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende illustrator e yeni geçiş yaptım sayılır cs3 te corel deki kadar rahat olmasa da işini görecek bir yöntem var crop area tool ile alan belirtip export yapabilirsin sayfaları tek tek
ama cs4 te bu özellik kaldırıldı.
cs4 kullanıyorsan 2 yöntemi var sana önerebileceğim.
1- illustrator de her sayfayı kopyalayıp yeni bir dökümana atıp exportlaman
2- illustrator dosyanı pdf kaydedip, photoshop da aç. Açılışta bi ekran çıkar istediğin çözünürlükte açarsın mesela sunum için 72 gibi seçersin ve page den sayfalarını tek tek açıp jpg kaydedebilirsin
mağlesef hala bazı saçmalıkları var ai nin...
inş düzelirrIllustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2010 #3
çok basit... şekli seçip crop area tool ile seçili hale getir (2 kere tıklayınca oluyor) sonra export ederken, gelen panelin altındaki "use artboart" seçeneğini işaretle... bu kadar..
Bu mesajdan alıntı yap
isotasarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isotasarım

Grafiker / İstanbul

Alt 12-01-2010 #4
neden kasıyoruzki çok sayfalı bir çalışma ise bu sunumu PDF yapalım
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-01-2010 #5
bende illustrator e yeni geçiş yaptım sayılır cs3 te corel deki kadar rahat olmasa da işini görecek bir yöntem var crop area tool ile alan belirtip export yapabilirsin sayfaları tek tek
ama cs4 te bu özellik kaldırıldı.
cs4 kullanıyorsan 2 yöntemi var sana önerebileceğim.
1- illustrator de her sayfayı kopyalayıp yeni bir dökümana atıp exportlaman
2- illustrator dosyanı pdf kaydedip, photoshop da aç. Açılışta bi ekran çıkar istediğin çözünürlükte açarsın mesela sunum için 72 gibi seçersin ve page den sayfalarını tek tek açıp jpg kaydedebilirsin
mağlesef hala bazı saçmalıkları var ai nin...
inş düzelirrIllustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak
Saçmalıktan değil; Indesign gibi asıl amacı çoklu sayfa olan bir program var. Illustrator'de çoklu sayfa asla o kolaylıkla çalışılamaz. Ben sahibi olsam firmanın ben de istemem. Neden iki ayrı program yapacakken tek programa bakayım?
Bu mesajdan alıntı yap
firlama35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firlama35

Grafiker / İzmir

Alt 12-01-2010 #6
Saçmalıktan değil; Indesign gibi asıl amacı çoklu sayfa olan bir program var. Illustrator'de çoklu sayfa asla o kolaylıkla çalışılamaz. Ben sahibi olsam firmanın ben de istemem. Neden iki ayrı program yapacakken tek programa bakayım?
Yani onuda öğren diyosunuz Illustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak

Aslında yıllarca Quark kullandım benzer olduğunu söylüyorlar doğrumudur acaba ??
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2010 #7
Yani onuda öğren diyosunuz Illustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak

Aslında yıllarca Quark kullandım benzer olduğunu söylüyorlar doğrumudur acaba ??
Quark'ın gerçek anlamda kullanıcısı olmadım. Ama Indesign'a kendinizi vererek çalıştığınız takdirde çok kısa bir zamanda öğrenmeniz mümkün olacaktır. Quark bilmeniz ayrıca iyi bir şey eminim kullanımları uzak değil.
Bu mesajdan alıntı yap