ıllustrator de çizdiğim bir karenin veya sembolun boyutunu nerden ayarlayabiyirim

Illustrator - ıllustrator de çizdiğim bir karenin veya sembolun boyutunu nerden ayarlayabiyirim Sponsorlu Bağlantılar bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba mesela 20 x 20 boyutunda bir kare yapmam için ne yapmalıyım arkadaşlar. yardımcı olursanız sevinirim....

ıllustrator de çizdiğim bir karenin veya sembolun boyutunu nerden ayarlayabiyirim
GULİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GULİT

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba
mesela 20 x 20 boyutunda bir kare yapmam için ne yapmalıyım arkadaşlar.
yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 20-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tool menüsünden rectangle tool secip kareni cizersin... ve çiziminden sonra sayfanin üstünde arac cubugu görülür.. burdan da W va H birimlerini girersin.. bu sekilde.. eger anlatimdan zorlaniyosan fotograflarini cekip yüklerim...
Bu mesajdan alıntı yap
metinstar35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metinstar35

Grafiker / İzmir

Alt 23-07-2007 #3
yada rastgele bir diktörtgen çiz.sonra window menüsünden transform u aç
oradan w 20 h 20 yap (bundan önce document setuptan ölçü birimini değiştirmeyi unutma).
Bu mesajdan alıntı yap
GULİT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GULİT

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2007 #4
çok teşekkür ederim illustratörü yeni öğreniyorumda ,aradım ama bulamadım bi türlü yardımlarınız için tekrar sagolun
Bu mesajdan alıntı yap
ayyildiz76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayyildiz76(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2007 #5
daha kolay yoluda var. dikdörtgen aracı seçiliyken sayfaya bir kez tıkla. açılan ufak pencereye ölçüleri gir okeyi tıkla istediğin ölçülerde bir dikdötrgenin olsun ıllustrator de çizdiğim bir karenin veya sembolun boyutunu nerden ayarlayabiyirim
Bu mesajdan alıntı yap
matri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

matri(47)

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 28-12-2007 #6
evet en kolayi ayyildizin tarifi secmek istedigin sekili (kare dikdortgen yildiz vs.) sec, tek tik yap ve karsina olcu vs bilgileri ciksin.
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 27-06-2010 #7
sağolun güzel bi yol
Bu mesajdan alıntı yap
nehars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nehars

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 17-12-2015 #8
sağolun güzel bi yol
yeni bir konu açmak istemdim ama atıyorum bir dikdörtgen çizdik ve bunu eğip büğüp farklı bi hale getirdik ve yüksekliğini kısmak istiyoruz amaaa ölçülü bir şekilde peki bunun bir yöntemi varmıdır ?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2015 #9
yeni bir konu açmak istemdim ama atıyorum bir dikdörtgen çizdik ve bunu eğip büğüp farklı bi hale getirdik ve yüksekliğini kısmak istiyoruz amaaa ölçülü bir şekilde peki bunun bir yöntemi varmıdır ?
Sanırım diagonal olarak büyütüp küçültmekten bahsediyorsunuz, öyleyse üst bölümde değer girdiğiniz W ve H alanlarının yanında minik bir zincir simgesi göreceksiniz görünümü kırıksa tıklayın böylece bir tarafın değerini girdiğinizde diğer kısımda orantılı olarak büyür veya küçülür
Bu mesajdan alıntı yap
nehars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nehars

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 18-12-2015 #10
Sanırım diagonal olarak büyütüp küçültmekten bahsediyorsunuz, öyleyse üst bölümde değer girdiğiniz W ve H alanlarının yanında minik bir zincir simgesi göreceksiniz görünümü kırıksa tıklayın böylece bir tarafın değerini girdiğinizde diğer kısımda orantılı olarak büyür veya küçülür

yo hayır shape ile bir çubuk çizdik altınıda çekiç gibi eğdik yani diktörtgenlikten çıktı amaa çekicin sapı kısa oldu ve uzatmak istiyoruz bunuda ölçülü bir şekilde yapmak istiyoruz umarım bu sefer anlatabilmişimdir anlatacağımı ıllustrator de çizdiğim bir karenin veya sembolun boyutunu nerden ayarlayabiyirim cevap için teşekkürler bu arada
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
transform, sembolun, nerden, llustrator, karenin, izdiim, boyutunu, bir, ayarlayabiyirim, veya