Illustrator de" The document contains artwork that requires flattening." Hatası

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator de" The document contains artwork that requires flattening." Hatası ...

ramon33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramon33

Yrd. Grafiker / Mersin

ünlem

Alt 10-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illustrator de" The document contains artwork that requires flattening." hatası alıyorum kayıt için bilgileri kontrol ederken.
Acaba nedir bu hatanın nedeni yardım olanlara şimdiden çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu hata kaydederken mi çıkıyor yoksa farklı formata dönüştürürkenmi?

Bildiğim kadarıyla Effect menüsünden > Document Raster Effects ayarlarını kontrol etmen gerekmekte. Baskı için bu seçenek 300 -600 - 1200 ppi olmalı. Görüntüler, vektör resimleri, metin ve degradeler dahil olmak üzere tüm nesneleri, belirlenen çözünürlüğe rasterleştirir. Acrobat ve InDesign bir hat sanatı için inç başına 9600 piksel (ppi) ve degrade kafeslerde maksimum 1200 ppi izin verir. Illustrator, hem de hat sanatı ve degrade benzer kafeslerde maksimum 9600 ppi sağlar. Düzleştirildiğinde çözünürlüğü etkiler. Hat Sanatı ve Metin Çözünürlüğü özellikle Serif veya küçük nokta ölçekli tip, yüksek kalitede rasterleştirme sağlamak için genelde 600-1200 ayarlanmış olmalıdır.
Bu mesajdan alıntı yap

ramon33

Yrd. Grafiker / Mersin

Alt 10-11-2011 #3
hata kayıt esnasında değilde yazıcıya göndereceğim zaman File-> Print -> Summary -> en altta warning yazan kısımda böyle bir uyarı veriyor.Baskıda sorun olurmu yada

baskıya PDF yollasam a4 el ilanı bu daha mı sağlıklı olur acaba ?

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

ramon33

Yrd. Grafiker / Mersin

Alt 10-11-2011 #4

Sorunu çözdüm --> Tüm çalışmayı bitirip baskıya yolluyacağımız zaman uyguladığımız font , fontlara strok veya gradient efekleri vs ler yapmış isek:

object --> Flattern Transparency--> ve yukarıdaki resimdeki değerleri girdiğimizde o hata ortadan kalkıyor.

Yanlız bu işlemi en son uygulayıp yollamalıyız çünkü bunu yaptıktan sonra yazı ve resim efekleri vsler convertlenmiş oluyor.bu işlemi yapmadan üzerinde oynanabilir dosyanızıda yedekleyip yapın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca Tüm çalışmayı bitirip baskıya yollamadan önce File--> Print tuşuna basıp hem çalışmanın nasıl gideceğini taşma paylarını kullanılan renkleri vs görebilir hemde
"Summary" ye tıklayıp o çalışmada yapılan hataları görebiliriz.

cevap veren arkadaşa teşekkür ederim.iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 14-11-2011 #5

Sorunu çözdüm --> Tüm çalışmayı bitirip baskıya yolluyacağımız zaman uyguladığımız font , fontlara strok veya gradient efekleri vs ler yapmış isek:

object --> Flattern Transparency--> ve yukarıdaki resimdeki değerleri girdiğimizde o hata ortadan kalkıyor.

Yanlız bu işlemi en son uygulayıp yollamalıyız çünkü bunu yaptıktan sonra yazı ve resim efekleri vsler convertlenmiş oluyor.bu işlemi yapmadan üzerinde oynanabilir dosyanızıda yedekleyip yapın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca Tüm çalışmayı bitirip baskıya yollamadan önce File--> Print tuşuna basıp hem çalışmanın nasıl gideceğini taşma paylarını kullanılan renkleri vs görebilir hemde
"Summary" ye tıklayıp o çalışmada yapılan hataları görebiliriz.

cevap veren arkadaşa teşekkür ederim.iyi çalışmalar

Ben teşekkür ederim. Sorununuz çözüldüyse ne mutluIllustrator de" The document contains artwork that requires flattening." Hatası
Bu mesajdan alıntı yap