Illustrator de Layer Effect Copy

Illustrator - Illustrator de Layer Effect Copy Sponsorlu Bağlantılar Sitede aradım ama bulamadım, PS'da olduğu gibi illustrator de layer özellikleri nereden copy yapılıyor acaba?? (diyelim bi objeye 3D extrude, drop shadow filan verdik ve diğer layerlardaki objelerede ...

sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 25-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sitede aradım ama bulamadım, PS'da olduğu gibi illustrator de layer özellikleri nereden copy yapılıyor acaba?? (diyelim bi objeye 3D extrude, drop shadow filan verdik ve diğer layerlardaki objelerede aynı efektleri değiştirmeden uygulayacağız)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Object style oluşturup yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 25-05-2009 #3
çok basitIllustrator de Layer Effect Copy varsayalım o özellikleri bir tanesine verdin. şimdi ikincisine vermek istiyorsun ya; vermek istediğin yazı şekil vs tıkla "i" ye bas ki eyedropper tool olur kendisi sanki renk almak istiyormuş gibi git o styleı uyguladığın nesneye tıkla tamamen aynı özelliklere sahip olacaktır. tek sorunu renk; yazıysa yazı karekteri filan onlarıda kopyalıyor. kısacası eyedropperla diğer nesnenin rengini almaya çalışıyormuş gibiIllustrator de Layer Effect Copy
Bu mesajdan alıntı yap

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 25-05-2009 #4
bu işlemde yada anlatımda bi eksiklik var...objeye 3D uyguladım bunu diğerlerinede tak tak uygulamanın yöntemi nedir...eyedropper appearance ile yapılıyo ise tam anlatırmısınız...teşekkürler.

-----------------------------------
şimdi oldu teşekkürler arkadaşlar...birde object style nerden oluşturuluyordu???
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 25-05-2009 #5
şimdi oldu teşekkürler arkadaşlar...birde object style nerden oluşturuluyordu???
rica ederim önemli değil. object syle şöyle oluyor. önce window dan graphic style ı açıyoruz.(açık olabilir ama ben yine de yazayım dedim). ardından bir şekil çizip istediğimiz efectleri veriyoruz.

ardından o şekli tutuyoruz ve sürükleyip graphic style a atıyoruz.

orada yeni bir ikon oluşuyor

istediğimiz şekilleri çiziyoruz. burada sadece şeklin önemi var rengin farkı yada çizgisinin olup olmadığı önemli değil.

bu şekilleri style uygulamak için shift e basılı tutarak tek tek seçiyoruz. ve ardından gidip o style basıyoruz

bu arada ben cs4 kullanıyorum ama cs3 te de aynısı oluyor
Bu mesajdan alıntı yap

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 25-05-2009 #6
sağol doğan anlamışamIllustrator de Layer Effect Copy
Bu mesajdan alıntı yap