Illustrator de sayfa dışına taşan objeler?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator de sayfa dışına taşan objeler? ...

redpill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redpill(33)

Grafiker / Ankara

Alt 17-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb öncelikle

benim bir problemim var ben illustrator de çalışırken sayfadışına taşırdığım objelerin sayfa dışında kalan bölümlerini görmek istemiyorum
(clipping mask yapmadan). böyle bir imkanımız varmıdır bilen yardımcı olabilirmi.

şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Unicorn Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bildiğim kadarıyla böyle birşey mümkün değil ama bende bilmiyor olabilirim belki fakat böyle bir özellik zaten saçma olurdu bence
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2010 #3
vekörler için window-Pathfinder paletinden yararlanabilirsiniz. Her iki objeyi de seçip divide yaptığınız zaman ortak olmayan yerler kesilecektir. Grubu bozduğunuz zaman direkt siler atarsınız istemediğiniz yerleri.
Bu mesajdan alıntı yap
H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #4
ben yok diye biliyorum hem bence olmasın da yanlıklıkla bi şey sayfa dışına kayar görmediğimiz için farkedemeyiz falan
Bu mesajdan alıntı yap