illustrator de selection tool problemim.

Illustrator - illustrator de selection tool problemim. ...

artbyart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artbyart

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm herkese;
Problem selction tool dan kaynaklanıyor. Selection tool ile objeyi yada path i seçebiliyorum fakat oran değişikliği yani, büyütüp küçültemiyorum. Bunun için yardım eden olursa sevinirim.:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
peki siz Beyaz rengi Selection tool sçeiyorsunuz? öyle ise beyaz OK sadece noktalar için daha çok kullanışlı... ne demek? yani mesela çizimde bir nokta üzerime mühadele etmek istediğiniz zaman Beyaz OK selection tool ile seçiyorsunuz o nokta mavi oluyor (üzerine istediğiniz işlem yapabilirsiniz)

Eğer siz Siyah renk tonu ile Selection Tool seçersiniz o zaman obje ertrafında mavi alanı olacak böylece küçültme büyütme işleri rahat yapabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

artbyart

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2009 #3
Cevap için sağolun ama bunları biliyorum zaten. Benim problemim siyah renkli selection tool ile ilgili yani mesela; path i seçili hale getirdikten sonra kenarlarından çekip büyütemiyorum, hatta sündüremiyorum bile.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-01-2009 #4
hım anladım

o zaman View - Show Bounding Box Shift + Ctrl + B
Bu mesajdan alıntı yap

artbyart

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2009 #5
Valla çok sağolun. Canım çıkmıştı bu problemle uğraşırken. illustrator de selection tool problemim.
Bu mesajdan alıntı yap
burcu demir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burcu demir

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 27-04-2010 #6
Benimde selection tool ile ilgili bir problemim var objeyi seçtigim halde konumunu degistiremiyorum.Sadece klavye yon tuslari ile hareket ettirebiliyorum.Yardim ederseniz sevinirim illustrator de selection tool problemim.
Bu mesajdan alıntı yap
frozen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frozen

Grafiker / İstanbul

Alt 26-10-2010 #7
arkadaşlar objeyi tutuyorum ama sadece kenarlarından tuttuğum zaman hareket ettirebiliyorum neden üzerine gelip herhangi bir noktaya dokunduğumda kenarlar dışında hareket ettiremiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
frozen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frozen

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2010 #8
arkadaşlar objeyi tutuyorum ama sadece kenarlarından tuttuğum zaman hareket ettirebiliyorum neden üzerine gelip herhangi bir noktaya dokunduğumda kenarlar dışında hareket ettiremiyorum
Çözüldü ayarları sıfırlamak daha mantılıca oldu
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
illustrator, problemim, selection, tool