İllustrator Diplomat Zarf Basımı Sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator Diplomat Zarf Basımı Sorunu ...

brstlk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brstlk

Webmaster / İstanbul

Alt 17-09-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yazım hatası ve forum kurallarına aykırı bir hareket ettiysem lütfen kusuruma bakmayınız.

Kendime EPSON L355 model bir yazıcı aldım elimde 24x10.5 cm bir diplomat zarf var İllustrator'dende 24x10.5 cm bir renkli zarf çalışması yaptım ve yazıcı ayarlarından kağıtın bir zarf olduğunu ve ölçüleri girerek ayarlardım fakat zarf yazıcıya koyup baskı alınca yarım santinlik 4 köşedende boşluk kalıyor acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-09-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazının özellikler bölümüne oradan menüleri tek tek bakın margins ilgili
Epsonlarda kağıt seçimi yaptığı yerde olmalı "No margins" buradaki degerleri sıfırlarlayacaksınız yada başlı başına Margins bölümü varsa ve bunun içinde binding margin gördüğünüz yerlere sıfır yazacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
brstlk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brstlk

Webmaster / İstanbul

Alt 18-09-2014 #3
dostum bilgilendirmen için çok teşekkür ederim tek tek inceledim fakat bulamadım benim ayarlar türkçe birde aşağı ekledim

Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-09-2014 #4
Ayarları göster kısmına bir bakın Kenar Boşlukları adında olmalı,( Tabi tüm yazıcılar bu özellik olmayabilir) bir kurcalayın girilemedik menü bırakmayın İllustrator Diplomat Zarf Basımı Sorunu

Pdf : ftp://download.epson-europe.com/pub/...on376326eu.pdf 33 sayfaya bir göz atın
Bu mesajdan alıntı yap
aleebron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aleebron

Grafiker / Adana

Alt 17-10-2014 #5
Boşuna bakmayın derim çünkü nerdeyse tüm yazıcılar kenarlarda beyaz boşluklar bırakır bunlara profosyonel makinelerde dahil çünkü kağıdın yazıcıdan geçerken tutması gereken yerler vardır o kısımlarada haliyle toner atamıyor bence zarftaki zemini atın yada geçişili felan çalışın
Bu mesajdan alıntı yap