illustrator Ebat Küçültme

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator Ebat Küçültme ...

spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben bi kutu tasarımı yaptım fakat içine keklediğim fotoğpraflar sayesinde boyutu 30mb olduillustrator Ebat Küçültme normalde 300Kb. lik bi dosya bunları indesign gibi dışardan çağırmanın bi imkanı varmı yoksa içine mi gömeceğiz illaki
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 29-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
file - place den çağırabilirsinz umarım doğru anlamışımdır:P
Bu mesajdan alıntı yap
spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2009 #3
yok bnen aslında doğru başlığı bulamadım heraldeillustrator Ebat Küçültme oly şu dosyayı çağırıyoruz illustrator'de fakat fotğrafı çağırınca dosya boyutu büyüyüo 30 mb civarı merak ettiğim sadece indesign programındaki gibi dışardan linkleyebiliyormuyuz.illustrator Ebat Küçültme yani ben preview olarak görcem ama mlink verip bilgisayardaki bi klasörden çaırcamillustrator Ebat Küçültme umarım anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 29-04-2009 #4
bence biraz daha net anlatıma ihtiyacınız war
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-04-2009 #5
yok bnen aslında doğru başlığı bulamadım heraldeillustrator Ebat Küçültme oly şu dosyayı çağırıyoruz illustrator'de fakat fotğrafı çağırınca dosya boyutu büyüyüo 30 mb civarı merak ettiğim sadece indesign programındaki gibi dışardan linkleyebiliyormuyuz.illustrator Ebat Küçültme yani ben preview olarak görcem ama mlink verip bilgisayardaki bi klasörden çaırcamillustrator Ebat Küçültme umarım anlatabilmişimdir.
illustratorda ''yabancı'' bir dosya getirdiğiniz zaman menü paletinde Embed butonu tıklamasınız... öylece otomatik resim / görüntü linklendirmiş oluyor..

Window - Link.... linklendirdiğiniz dosya ilgili tüm bilgi o paletinde bulabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 29-04-2009 #6
Arkadaşlar ben bi kutu tasarımı yaptım fakat içine keklediğim fotoğpraflar sayesinde boyutu 30mb olduillustrator Ebat Küçültme normalde 300Kb. lik bi dosya bunları indesign gibi dışardan çağırmanın bi imkanı varmı yoksa içine mi gömeceğiz illaki
Hangi versiyonu kullandığınızı bilmiyorum ama,
Kayıt ederken bazı seçenekleri iptal etmelisiniz.
Normalde sadece bir çizgi çizip kayıt edilse bile 1 MB olur dosyanın boyutu.
Linklen ilgisi yoktur eğer embed etmediyseniz.
Seçenekleri bu şekilde ayarlayınız.
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 12-05-2009 #7
dosya içerisinde ne kadar çok renk gradient vs varsa o boyut o kadar büyük oluyor.( resimler dışarıdan çağrıldığı halde)o yüzden büyüktür bence. tabii embedlediysen o ayrı o zaman resimlerin boyutuda eklenmiştir. kasta095 arkadaşımızın da dediği gibi direkt resmi atar embed butonuna basmazsan linkle çağırmış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 12-05-2009 #8
dosya içerisinde ne kadar çok renk gradient vs varsa o boyut o kadar büyük oluyor.( resimler dışarıdan çağrıldığı halde)o yüzden büyüktür bence. tabii embedlediysen o ayrı o zaman resimlerin boyutuda eklenmiştir. kasta095 arkadaşımızın da dediği gibi direkt resmi atar embed butonuna basmazsan linkle çağırmış olursun.
Çağıralacak görseller EPS, JPG maximum Quallity olursa..100 mb lik dosyayı 10 Mb ye kadar düşürebilirsiniz.. Monütörde rezilasyon rezalet görünür ama ama baskı kısmında hiçbir sorun çıkmaz..
Bu mesajdan alıntı yap