illustrator font problemi

Illustrator - illustrator font problemi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar elimde olan türkçeleştirilmiş fontları kullanamıyorum.Kullandığım herhangi bi farklı türkçe karakter otamatikman myriad pro'ya çevriliyor.Fontların türkçe olduğuna eminim glyps'de gözüküyor türkçe karekterler ancak oradan ekleyebiliyorum.... Takdir edersinizki bu ...

Uurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Uurcan

Grafiker / İstanbul

Alt 29-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar elimde olan türkçeleştirilmiş fontları kullanamıyorum.Kullandığım herhangi bi farklı türkçe karakter otamatikman myriad pro'ya çevriliyor.Fontların türkçe olduğuna eminim glyps'de gözüküyor türkçe karekterler ancak oradan ekleyebiliyorum....

Takdir edersinizki bu uzun bir textte intihar demek.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Uurcan

Grafiker / İstanbul

Alt 29-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar ek olarak şu an denedim freehand 10'da sorunsuz istediğim karekterleri kullanabiliyorum... Yani freehandde aynı fontla türkçe yazarken illustrator cs4 de yazamıorum...
Bu mesajdan alıntı yap
GLADORA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GLADORA

Grafiker / Ankara

Alt 29-11-2009 #3
cs4 ün klasik problemi...programı kapatıp acınca fontları tanır...canı ıster tanımaz cıleden cıkartır...sac bas yoldurur..ben de merak edıyorum bu font problemının cozumu varmı acaba???
Bu mesajdan alıntı yap

Uurcan

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2009 #4
Yav hiç mi kimse bilmiyor ? Yada hiç kimsenin başına gelmedimi benden başka ??
Bu mesajdan alıntı yap
serbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serbay

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2010 #5
bende cs4 ü kumayı düşünüyorum, gerçi bunun yanında arıları daha fazladır. sizler ne dersiniz arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
drnone isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drnone

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2010 #6
convertsız bir işte dokumanı actıgım zaman tanımadıgı fontları sordu o fontları yukledım programı kapadım actım yınede aynı sorunu verıyor ai nın ıcıne bakıorum fontlar var ama acarken tanımıyor freehand bitmeeeeeeeeeeez
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-01-2010 #7
Kullandığınız sistemi bilmiyorum ama Macintosh ise CS4 Unicode olduğu için Opentype font kullanmanızı tevsiye eder. Kullandığınız fontlar True Type ise bu fontları Türkçeleştirdikten sonra Opentype çeviriniz. Opentype fontlar PC'ler içinde kesin çözümdür.
Bu mesajdan alıntı yap
frozen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frozen

Grafiker / İstanbul

Alt 07-09-2010 #8
aynı sorunu bende yaşıyorum ama bir yandan alırken diğer yandan veriyor illustratör vazgeçmekte olmuyor çıkamadım ben bu işin içinden ne halt edicez bilmiyorum adobe bunu çözemiyorsa onun ayıbı napalımillustrator font problemi
Bu mesajdan alıntı yap
ocu1928 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ocu1928

Ressam / Balıkesir

Alt 02-12-2011 #9
Edit > Preferences > Type sekmesinde alttaki 3 adet tik i kaldırıyoruz.

-font preview
-enable missing.....
-use inline ......
Bu mesajdan alıntı yap
Selmacel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selmacel

Ressam / Ankara

Alt 02-12-2011 #10
Benim daha farklı bir font problemim var illustrator'de. Yazıları convert ettiğimde "i, ı, l," büyük ve küçük harfler olması gerektiğinden daha kalın ve bozuk çıkıyor. Raster-Vector değerlerini artırdım azalttım, flatten transparency haricinde doğrudan create outlines şeklinde çeviriyorum yine farketmiyor, özellikle bu harfler bozuluyor. Sebebi ne olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları