illustrator gradient (degrade) sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator gradient (degrade) sorunu ...

volkanlapcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanlapcin

Grafiker / İzmir

Alt 23-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar

içinden çıkamadığım bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
illustrator cs6 kullanıyorum işletim sistemim mac os extended journaled sorum şöyle: illustrator de herhangi bir kareye veya dikdörtgene gradient atadığım zaman çizgi çizgi pixellenmeler yaşıyorum. renk ayarları, renk profilleri ve illustrator ü sıfırlama gibi bütün ayarları denedim ama işin içinden çıkamadım. bu gradient atamasındaki çizgi çizgi pixellenmeyi ne şekilde engelleyebilirim?

ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yavuz Mamaç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yavuz Mamaç

Grafiker / İzmir

Alt 31-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
-) pikselli görüntüyü sadece ekranda görüyorsan, çıktıda problem yoksa ekran kartın sorunlu ya da yetersiz.

-) Çıktıda da problem varsa Illustrator'ü kaldırıp yeniden kurmalısın.

-) Journaled işletim sistemi bilgisi değil disk biçimlendirme ve formatına ait bir bilgidir. İşletim sistemin Snow Leopard'dan önce ise CS6'da bu yüzden bir sıkıntı yaşıyor olabilirsin. Denemediğim için bilemem, işletim sistemini Mountain Lion'a yükseltmeni öneririm.

-) CS6 minimum 4 gb. RAM ister 8 gb. ile rahat çalışırsın. 2 gb. ile de çalışılır ama mersedes kasaya Doğan slx motoru takıp kullanmaya benzer.
Bu mesajdan alıntı yap
volkanlapcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanlapcin

Grafiker / İzmir

Alt 04-02-2013 #3
ram ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum makinenin üzerinde 4GB ram var işletim sisteminin adını bilmiyorum infoda sadece osx yazıyo ama ben yine en mantıklı olanı yani cs6 yı kaldırıp yeniden kurmayı deneyeceğim teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
Bu mesajdan alıntı yap