Illustrator Metin Alanını Renklendirme

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator Metin Alanını Renklendirme Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar. bir şey danışmak istiyorum . Illustratörde yazı alanına nasıl dolgu veiryoruz. freehand çok kolaydı ama bunda illa yeni bir çerçeve mi açmak lazım. yazı alanına direk ...

ekinoks44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ekinoks44

Eğitimci / Elazığ

Dosya24

Alt 09-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. bir şey danışmak istiyorum . Illustratörde yazı alanına nasıl dolgu veiryoruz. freehand çok kolaydı ama bunda illa yeni bir çerçeve mi açmak lazım. yazı alanına direk verilemiyor mu. tşk
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

iao isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iao

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıya Appearance (görünüm) panelinde yeni bir dolgu ekleyerek ve bu eklenen rengi filtre menüsünden convert to shape > rectangle veya elips diyerek bir alan olutusrabilirsiniz. Sonra yine görünüm panelinde yeni bir dolgu yaratıp buna istediginiz baska bir renk vererek iki farklı renkli alan/yazı geçeklesebilir. Yazı yazdıkça dolgusuyla birlikte genisleyen bir alan olusur. Yazı alanı eğer area type biçimindeyse farklı değerlerde yazı nın çerçeveye yaklasım (inset) değerleri de girebilirsiniz (area type options)
Bu mesajdan alıntı yap
ekinoks44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ekinoks44

Eğitimci / Elazığ

Alt 21-02-2014 #3
galiba derdimi tam anlatamadım. bir yazının sınırlayıcı kutusunun içine beyaz renk vermek istiyorum. ygs çoğrafya kitabının şekillerini çiziyorum. ve çizgilerin üzerine gelen yazıların belirgin olmasın istiyorum. tşk
Bu mesajdan alıntı yap

iao

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2014 #4
tamam ben de aynen bu is için yapabileceginiz bu özellikten bahsetmistim. yazı alanı dolgusu Appearance panelinde yeni dolgu vererek yapılabilir
Bu mesajdan alıntı yap

iao

Grafiker / İstanbul

Alt 01-03-2014 #5
daha açıklayıcı olması için size bir video hazırladım...
Linkden seyredebilirsiniz

https://db.tt/uspdDr9A
Bu mesajdan alıntı yap