ıllustrator ölçülerde sorun

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - ıllustrator ölçülerde sorun ...

omerfarukbalci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerfarukbalci

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 19-09-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ekran görüntüsünde de olduğu gibi ölçülerle ilgili garip bir sıkıntım var. Çözemedim, işin içinden çıkamadım. Daha önce böyle bir şey ile karşılaşmış arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

http://prnt.sc/cjp9gf
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gioloji isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gioloji

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-09-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ölçülerde sorun dediğin x-y koordinatlarını diyorsan problem yok, normali o zaten. Ps'in tersine ai'da o koordinatlar çalışma alanına göre konumlandırılıyor, yani görselin ölçüleri değil onlar.
Bu mesajdan alıntı yap
omerfarukbalci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerfarukbalci

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 24-09-2016 #3
Ölçülerde sorun dediğin x-y koordinatlarını diyorsan problem yok, normali o zaten. Ps'in tersine ai'da o koordinatlar çalışma alanına göre konumlandırılıyor, yani görselin ölçüleri değil onlar.
yo yo yanlış anlaşıldım galiba x ve yler ile problemim yok weight height onlarla problemim var onları ayarlayamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
siLencieux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siLencieux

Webmaster / İstanbul

Alt 25-09-2016 #4
Ayarlayamıyorum derken ayrı ayrı ölçü veremiyorsan ortadaki zincir simgesine bas basılı kalmış orantılı ölçü veriyor şuanda
Bu mesajdan alıntı yap
suzani94 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suzani94

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2016 #5
Ekran görüntüsünde de olduğu gibi ölçülerle ilgili garip bir sıkıntım var. Çözemedim, işin içinden çıkamadım. Daha önce böyle bir şey ile karşılaşmış arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Screenshot by Lightshot
Garip bir sıkıntım var demişsin ama sorun ne onu yazmamışsın resimde anormal birşey yok...
Bu mesajdan alıntı yap
grafi5907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 04-11-2016 #6
sanırım sn siLencieuk'un yazdığı gibi zincir aktif kalmış enine verdiğin ölçü orantılı olarak boyunu da etkiliyor zincire tıklayıp pasifleştirmelisiniz başka bir sıkıntı varsa ayrıntılı yazmalısnız
Bu mesajdan alıntı yap