illustrator pantone renkleri

Illustrator - illustrator pantone renkleri Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar ai. de pantone renklerini nasıl bulabilirim corelde pantone kodunu giriyorsun direk o renk çıkıyor. mesela ai. de PANTONE 131 C mouse u renk paletinin üzerine götürerek ...

ihtome isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ihtome

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar ai. de pantone renklerini nasıl bulabilirim

corelde pantone kodunu giriyorsun direk o renk çıkıyor.
mesela ai. de PANTONE 131 C mouse u renk paletinin üzerine götürerek tek tek bakmammı lazım

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
öncelikle bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum... swatch panelini açtıktan sonra panelin sol altında iki klasör üst üste ve sağında ok şekli vardır... o oka basarak color books kısmından hangi pantone kataloğunu kullanacaksak onu seçiyoruz... ayrı bir bölümde o bölüme ait olan bütün pantone renkleri açıyor... paletin sağ üstünden add to swatch diyerek yada pc için ctrl + A mac için command+A ile bütün renkleri seçip swatch panelinin içine taşıyoruz... bundan sonrası kolay şeklimize vermek istediğimiz pantone rengini araç çubuğunun altındaki renk paletine iki kere tıklayarak açıyoruz orada color swatch butonuna tıklayarak az önce swatch paneline eklediğimiz pantone renkler görünecektir... buradan değer girerek hangi pantoneyi vermek istiyorsak yazıyoruz.. umarım çok karışık olmamıştır...
Bu mesajdan alıntı yap
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 26-03-2008 #3
ayrıca...
Window => Swatch Libraries =>PANTONE Solid Coated
Bu mesajdan alıntı yap
efepolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efepolat

Sanat Yn. / İzmir

Alt 04-05-2010 #4
selam arkadaşlar, bu konuyla ilgili ben de bir şey sorucam.

müşteri bana 3 tane pantone kodu verdi, 0c4d61 - 8761C - 8762C fakat ben bu kodları illustator'da girerek renge ulaşamıyorum. kodları girerek rengi elde edebilme imkanı yok mu acaba?

konu biraz acil, umarım ilgilenebilirsiniz.
şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2010 #5
Kodlarınızı girerek renginizi oluşturduktan sonra swatches paneline atın. Renginizi seçin, devamına aşağıdaki konudan bakabilirsiniz.
Adobe Illustrator de cmyk yı pantoneye nasıl çevirebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 12-05-2010 #6
Pantone renkler tasarımda neden kullanılır neden böyle bir renk grubu çıkmıştır ortaya acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap
gumusejder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gumusejder

Grafiker / Ankara

Alt 30-03-2011 #7

müşteri bana 3 tane pantone kodu verdi, 0c4d61 - 8761C - 8762C fakat ben bu kodları illustator'da girerek renge ulaşamıyorum. kodları girerek rengi elde edebilme imkanı yok mu acaba?

şimdiden teşekkürler.
Geç bir cevap, biliyorum; ama diğer kullanıcıların da işine yarayabilir diye yazıyorum.

Müşterinin verdiği Pantone değil HEX kodlarıdır (Hexadecimal Color Codes). Bunları "en yakın" Pantone'ye çevirmek için bir yöntem;

Photoshop'da renk paletini (color picker) açıp altta bulunan # sembolünün yanına kodu yapıştırın. Böylelikle "en yakın" CMYK ve RGB kodlarını tabloda göreceksiniz. "En yakın" Pantone kodu için ise "Color Libraries" tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki hiçbir CMYK'nın, RGB'nin, Pantone'nin ya da HEX'in diğer sistemlerde "tam" karşılığı yoktur. En yakın değerler ise pantone kataloğu önermelerinde farklıi programların önermelerinde farklı olabilir. Ancak abartılacak birşey yok, büyük farklardan bahsetmiyoruz. Güvenle kullanabilirsiniz... illustrator pantone renkleri
Bu mesajdan alıntı yap
shanghai2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shanghai2

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-11-2011 #8
gec kalınmıs bır cevapillustrator pantone renkleri
ıllustratorde bakabılmek ıcın
windows - swatches libraries - color book - solid coated
toolbarı actıktan sonra;
sol ust kısmında ufak bı tık var orada show find field kısmına kod yazabılırsınız
ornegın pantone 121 u
Bu mesajdan alıntı yap
e_kso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

e_kso

Grafiker / İstanbul

Pantone plus+

Alt 06-09-2013 #9

şimdiden teşekkürler.
Merhaba
0c4d61 Hex Kodudur, diğer kodlar (8761C - 8762C) yeni çıkan pantone solid coaded plus+ kataloğunda mevcuttur...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-09-2013 #10
Pantone renkler tasarımda neden kullanılır neden böyle bir renk grubu çıkmıştır ortaya acaba ?
CMYK'da renkler karıştırılarak oluşturulduğu için istenilen rengin bire bir kopyası elde edilemeyebilir. Gerçi aman aman büyük farklar oluşmaz ancak özellikle firmaların kurumsalları için olumsuz olabilir bu. Kurumsal çalışmalarda, logo hazırlama v.b. işlerde kullanıyoruz ki renkte nokta atışı olsun. Ayrıca bazen laminasyonlar için tek renk seçeneği için de kullanmışlığımız olabilir. C-M-Y-K sayısı yetmiyor bazen illustrator pantone renkleri
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrator, pantone, renkleri