İllustrator programda tint ayarları ?

Illustrator - İllustrator programda tint ayarları ? ...

hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar daha yeni bi soru sormuştum AI ile ilgili bi şey daha sormak istiyorum kusura bakmazsanızİllustrator programda tint ayarları ?
yukarıda da görüldüğü gibi solda Fh sağda da AI dosyası var.
FH'de oluşturduğum bir rengin %20'sini tints panelinden altına çoğalttım.
bu dosyayı AI'de açtımda ve alttaki alana tıkladığımda görüldüğü gibi tek renk olarak gösteriyo swatch paletinde.
opacity.sini kontrol ettiğimde ise %100 değerini görüyorum.
bu işi çözemedim açıkçası.
Umarım anlatabilmişimdir derdimiİllustrator programda tint ayarları ? anlayan ve çözebilen varsa yardımlarınızı bekliyorum İllustrator programda tint ayarları ?

konu başlığında Illustrator'u yanlış yazmışımİllustrator programda tint ayarları ?
şimdiden herkesten özür dilerim bu konuda İllustrator programda tint ayarları ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafikistanbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikistanbul

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yanlis anlamis olabilirim ama alttaki objeyi sectigin icin appearance bu bilgiyi veriyor olmasin : ) hem tram almak opasity degerini dusurmezki farkli gorunsun.yada ben yanlis anlamis olabilirim tabi bu durumda soru cok basit oluyor cunku tereddutte kaldim.
Bu mesajdan alıntı yap
hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2009 #3
yanlis anlamis olabilirim ama alttaki objeyi sectigin icin appearance bu bilgiyi veriyor olmasin : ) hem tram almak opasity degerini dusurmezki farkli gorunsun.yada ben yanlis anlamis olabilirim tabi bu durumda soru cok basit oluyor cunku tereddutte kaldim.
burdaki telem sorun üstteki ve alltaki objeleri seçtiğim zaman swatch paletinde aynı renk olarak algılanması. yani illustrator bu renk ayrımını yapamıyo bu noktada.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 11-04-2009 #4
konu başlığında Illustrator'u yanlış yazmışımİllustrator programda tint ayarları ?
şimdiden herkesten özür dilerim bu konuda İllustrator programda tint ayarları ?
aynı soru yaşayan insanlar internette aradığı zaman daha rahat bulması için başlığı düzeltım

konu açamadan önce arama yapmalısınız

illustrator de freehandde olduğu gibi tints seçeneği var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 11-04-2009 #5
Color paletinin yanında ufak bir ok var..Seçili hale getirip, oradan CMYK yı deçerseniz sorun ortadan kalkar..

Tavsiyem kendini Fh mantığından kurtman için, Ai de sadece color paletinden faydalanman..Pantone renkleri Swatches ten verebilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Illustratorde Tint Ayarları.

Alt 12-04-2009 #6
Öncelikle 2 adet dörtgen çizdim.Bu arada paletlerden color ve swatches paletlerini aktif ettim.Her iki dörtgenede swatches paletinden mor rengi atadım.
Şimdi ikinci kareye mor rengin tintini vereceğim.İkinci kareyi seçili hale getirp Swatches paletinde yer alan mor renk üzerine tıklıyorum.
Açılan pencerede global kutusunu işaretliyorum.Color paletinin %100 değer atayabileceğim bir sürgüye dönüştüğünü göreceksiniz.

Burdan % 36 Tint değerini seçiyorum.Hatta Color paletinin alt kısmında yer alan Cmyk butonuna tıklayarak rengi cmyk değerlerine convertleyebilirsiniz.

2 nci bir yötem ise:
Color paletinde söz konusu olan renk aktif iken shift tuşuna basılı tutup sürgülerden birini sola doğru hareket ettirmek.
Bu mesajdan alıntı yap
hande devrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hande devrim(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #7
Öncelikle 2 adet dörtgen çizdim.Bu arada paletlerden color ve swatches paletlerini aktif ettim.Her iki dörtgenede swatches paletinden mor rengi atadım.
Şimdi ikinci kareye mor rengin tintini vereceğim.İkinci kareyi seçili hale getirp Swatches paletinde yer alan mor renk üzerine tıklıyorum.
Açılan pencerede global kutusunu işaretliyorum.Color paletinin %100 değer atayabileceğim bir sürgüye dönüştüğünü göreceksiniz.

Burdan % 36 Tint değerini seçiyorum.Hatta Color paletinin alt kısmında yer alan Cmyk butonuna tıklayarak rengi cmyk değerlerine convertleyebilirsiniz.

2 nci bir yötem ise:
Color paletinde söz konusu olan renk aktif iken shift tuşuna basılı tutup sürgülerden birini sola doğru hareket ettirmek.

ÇOK teşekkürler neredeyse 1 haftadır bunu arıyordum... emeğinize sağlıkİllustrator programda tint ayarları ?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 11-05-2009 #8
ÇOK teşekkürler neredeyse 1 haftadır bunu arıyordum... emeğinize sağlıkİllustrator programda tint ayarları ?
Sormanız yeterli..Benzer konularda bilgi ve fikir alışverişi yapacak çok meslektaşımız bulunmakta..
Bu mesajdan alıntı yap
slhoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slhoz

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2010 #9

2 nci bir yötem ise:
Allah razı olsun senden kardeşim, çok işime yaradı.
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2010 #10
shift olayını kendim deneme yanılma yolu ile bulmuştum. öyle de yapıyordum ama ilk yolu bilmiyordum teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları