Illustrator programı FreeHandden farkı

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator programı FreeHandden farkı Sponsorlu Bağlantılar Ben İMac kullanıcısıyam ve freehand kullanıyorum ıllustrator çıktığından bu yana bir türlü freehandle ıllustrator birlikte kullanamadım aklımdaki sorular hep takılı kaldı freehandde çalışma yaparken filme gönedreceğimizde yaptığımız işlemlerin ...

özgül tasarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgül tasarım

Grafiker / Konya

Alt 21-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben İMac kullanıcısıyam ve freehand kullanıyorum ıllustrator çıktığından bu yana bir türlü freehandle ıllustrator birlikte kullanamadım
aklımdaki sorular hep takılı kaldı
freehandde çalışma yaparken filme gönedreceğimizde yaptığımız işlemlerin aynısını ıllustratorde yapıyormuyuz ve diğer bilgiler bilenler söyleyebilirmi şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
freehandde çalışma yaparken filme gönedreceğimizde yaptığımız işlemlerin aynısını ıllustratorde yapıyormuyuz
FH'de filme gönderirken neler yapıyorsun? FH için söyleyin AI için nasıl yapılacağını söyleyelim.
Bu mesajdan alıntı yap
özgül tasarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgül tasarım

Grafiker / Konya

Alt 21-10-2009 #3
fh de yaptığımız işi kontvert liyoruz yazıların altının boşmu dolumu olduğunu kontrol ediyoruz filme gönderirken işin yanında resim kullandıysak onuda gönderiyoruz
ıllustrator resim olayı farklı dimi
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 21-10-2009 #4
1- Yazıları convert etmek için tüm nesneleri seçip Text menüsünden "Create Outlines" komutunu uygalmanız yeterli.

2- Yazıların altının oyulması, doldurulması (overprint) işi özel durumlar hariç sadece %100 siyah renkte kullanılır. Bunu kontrol etmenize gerek yoktur aslında. Dökümanı verdiğiniz Repro işi RIP'leme sırasında Siyahlara OVerprint özelliğini açar ya da kapatır. Bunu reproya belirtmeniz yeterli. AI'de overprint denetimleri Attributes paneli altındadır.

3- AI'de de resim olayı tamamen aynı. Hatta desteği daha iyi. Şöyle ki EPS resimleri FH'de linkleyip üzerine vektör bir lens kullandığınız zaman film çıkışta sorun yaşayabilirsiniz. AI'de böyle bir sorun yoktur. Resimleri ister linkleyin ister embedd edin. Yalnız Embedd edilmiş resimleri Extract etmek FH'deki kadar pratik değil.
Bu mesajdan alıntı yap