Illustrator programinda belirtilen yerlere yapistirmak

Illustrator - Illustrator programinda belirtilen yerlere yapistirmak ...

dewilcat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dewilcat

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

5 - 6 sayfalik bir calisma yaptigimizi farz edelim. Bir objeyi belirtilen yerlere ayni sekilde nasil yapistiririm. TesekkurlerIllustrator programinda belirtilen yerlere yapistirmak1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
açıkçası ne kastettiğini anlamadım belirtilen yer derken ne demek istiyorsun daha açık bi sekilde ifade edersen yardımcı olmaya çalışırım
Bu mesajdan alıntı yap

dewilcat

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2012 #3
Örneğin :Kurumsal kimlik çalışması yapıyoruz. Logoları belli ebatlara kopyalamak istiyoruz. ( A3,A4 v.b. sayfa boyutlarımız var. Hepside sağ tarafda kalıcak şekilde sayfalara yapıştırmak istiyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-04-2012 #4
o tip bir tek komut yok, sanıyorum corelin aynı yere yapıştırabilen yeteneği gibi birşey kastediyorsunuz. Adobe Programlarında böyle bir yetenek yoktur. Ancak, yukarıdaki koordinat değerlerinden nesneleri aynı noktalara matematiksel olarak taşıyabilirsiniz.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 09-04-2012 #5
Sağ ve sol sayfa şablonu hazırlayıp içerik kısmını değiştirmeniz gerekmekte. Vektörel seçenekte Grafink'inde bahsettiği gibi hizalama ve yerleştirme yapmanız gerekir.

Şayet kayıtlı bulunan görsel yerine aynı ebatlarda farklı bir görsel yerleştirecek iseniz alternatif olarak Link> Relink seçeneğiniz mevcut.
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 09-04-2012 #6
Örneğin :Kurumsal kimlik çalışması yapıyoruz. Logoları belli ebatlara kopyalamak istiyoruz. ( A3,A4 v.b. sayfa boyutlarımız var. Hepside sağ tarafda kalıcak şekilde sayfalara yapıştırmak istiyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz.
Bunun gibi birşeymi ? :worried:

Örneğin logoyu her sayfanın alt köşesine yapıştırmak istiyorsak,copy ve Paste on all artboards

Bu mesajdan alıntı yap

dewilcat

Yrd. Grafiker / İstanbul

Yuppiii

Alt 09-04-2012 #7
Aradigim buydu....:angel:Cok tesekkur ederimIllustrator programinda belirtilen yerlere yapistirmakarty:
Bu mesajdan alıntı yap
pain_decide isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pain_decide(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-07-2012 #8
açıkçası ne kastettiğini anlamadım belirtilen yer derken ne demek istiyorsun daha açık bi sekilde ifade edersen yardımcı olmaya çalışırım
mesela sayfa numaralarının her sayfada ortaya kopyalanması gibi
Bu mesajdan alıntı yap
enjoyinger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enjoyinger

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2012 #9
CS kaçtan itibaren bu özellik mevcut ben 4'te bulamadım Object'te? yardımcı olacak arkadaşa teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 17-07-2012 #10
ferox harkuladesin ... Corel Kullanıcılarının dişlerinin gıcırtısı gelmeye başlamıştı ufaktan Illustrator programinda belirtilen yerlere yapistirmak

enjoyinger CS5 Sürümü ve üstünde mevcuttur (Ctrl+Alt+Shift+V) kombinasyon
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları