Illustrator ''Save sorunu - When spot colors..''

Illustrator - Illustrator ''Save sorunu - When spot colors..'' ...

Alt 17-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba..

İllustratorde bir cizim yaptim ve renklendirdim..

Ardindan EPS formatinda kaydet dedim.. Fakat şu mesaj penceresi açıldı :

"When spot colors are used transparency, changing them to process colors outside of Illustrator can generate unexpected results"

bu iletinin hemen altında continue ve cancel var.

(ben iptal yaparak kayıta devam ediyorum) bu cumleyi yanlış yazmışım.. Continue diyorum ve devam ediyorum iptal yaparsam zaten kayıttan çıkıyor.. eps formatında(medium resolituonı değiştirmiyorum) kaydet diyorum ve

olay bundan sonra başlıyor ve kitleniyor birkaç saniye içinde program. Görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum =(

Yardımcı olursanız sevinirim..

Bu dosyam hala açk duruyor ve defalarca denedim ama olmuyor. Sanırım ingilizcem de iyi olmadığı için tam olarak iletide bahsedilen şeyin ne olduğunu anlamıyor da olabilirim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 17-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
When spot colors are used transparency, changing them to process colors outside of Illustrator can generate unexpected results

epk anlamam ama anladığım kadarını sizinle paylaşayım.. diyor ki "spot renkler transparan olarka kullanıldığında başka şekilere kaydetmek için çalışdığı zaman umulmadık sorunlar ortaya çıkabilir" yani transparan renkleri dosya formatı almayabiliri kırık çıkarabilir gibi problemlerden bahsediyor. kaydetmek istiyorsanız iptal değil continue deyin ve bekleyin birde o şekilde deneyin renklerii değiştirsin bakalım sonuç istediğiniz gibi olacak
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-08-2007 #3
cevap için çok teşekkürler..

dediğiniz gibi yapıyorum. devam diyorum.. bekliyorum 5 dakika kadar olmuyor. Yanıt vermiyor moduna geçiyor program.. sanrıım yukarıda iptal yapıyorum yazmışım.. devam yapıyorum .. yukarıdaki kaydı da düzeltiyim..

Continue desem de olmuyor =(
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-08-2007 #4
programdan çok anlamam ama mesajdan geçişler sebebiyle bir sorun olduğu anlaşılıyor
çalışmayı görmek,makinenizin özelliklerinide bilmek lazım kasıyormu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-08-2007 #5
evet haklsınız kasıyor olabilir belki .. çalışmanın küçükltülmüş versyonunu ve makinenin özelliklerini eklemeye çalışacağım.. teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Varılan sonuç..

Alt 17-08-2007 #6
Merhaba.. Uzun bir sure beklemeye karar verdim ve bekledim.. sonuc olarak kayit yapildi.. renklerde bir degisiklik gozelnmedi.. Sanirim makinenin ozelliklerini asan bir dosya oldu .. :hmm2:

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 17-08-2007 #7
Makinenizin özelliklerini buraya yazabilirmisiniz ? ayrıca çalıştığınız dosya hakkında da biraz bilgi verirmisiniz ? Sizden sonraki arkadaşların başlarına gelirlerse bir ön bilgi olmuş olur kendileri için =)

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Designer35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designer35

Grafiker / Manisa

Alt 18-08-2007 #8
bana kalırsa spot (extra renkler kullanmışsınız bu exta renkleri convertleyip yani cmyk ya cveirdiğinizde böyle bir sorun ortadan kalkar
Bu mesajdan alıntı yap
dorukmavisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dorukmavisi

Webmaster

Alt 09-10-2007 #9
Sorun çıkmaması bakımından genelde *.ai formatında kaydetmeye özen gösteriniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
save, eps