illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek

Illustrator - illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek ...

skykhan12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 09-10-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar selam illustrator da RGB olarak yeni bir döküman açtığımda swatches paneli CMYK olarak kalıyor ben istiyorum ki swatches paneli de RGB olsun bunu nasıl ayarlayabilirim ?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-10-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
60 küsür kişi bakmış bir kişiden bile cevap yok çok iyi
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-10-2013 #3
Renk panelinde açılan ayrıntı o rengin ismini gösterir cmyk olduğunu değil..
Bu seni yanıltmasın..
Çalışma sayfan RGB ise renklerde RGB dir..
Bu mesajdan alıntı yap

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-10-2013 #4
Renk paletinde açılan ayrıntı o rengin ismini gösterir cmyk olduğunu değil..
Bu seni yanıltmasın..
Çalışma sayfan RGB ise renklerde RGB dir..
ama şöyle birşey var
swatches bölümünde CMYK görünen kırmızı renge tıklıyorum RGB değeri ED1C24 böyle görünüyor

RGB kırmızı değeri FF0000 olarak görünmesi gerekmiyor mu ?

arada fark olduğu baktığınızda anlaşılıyor zaten CMYK kırmızı daha soluk duruyor
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-10-2013 #5
ama şöyle birşey var
swatches bölümünde CMYK görünen kırmızı renge tıklıyorum RGB değeri ED1C24 böyle görünüyor

RGB kırmızı değeri FF0000 olarak görünmesi gerekmiyor mu ?

arada fark olduğu baktığınızda anlaşılıyor zaten CMYK kırmızı daha soluk duruyor
Anladığım kadarıyla renk pencerelerini çok güzel karıştırmışsın tebrikler illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
RGB çalışacaksan sayfanı RGB açıp, sağdaki color pencerisini köşesinden özellikleri açarak RGB nin seçili olduğundan emin ol..

Swatches library den özel renkleri açmışsın sanırım, bunların RGB ya da CMYK değerlerini bulup çalışman senin için çok daha iyi olur..
Bu mesajdan alıntı yap

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-10-2013 #6
Anladığım kadarıyla renk pencerelerini çok güzel karıştırmışsın tebrikler illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
RGB çalışacaksan sayfanı RGB açıp, sağdaki color pencerisini köşesinden özellikleri açarak RGB nin seçili olduğundan emin ol..

Swatches library den özel renkleri açmışsın sanırım, bunların RGB ya da CMYK değerlerini bulup çalışman senin için çok daha iyi olur..
karıştırdığımı sanmıyorum ama durum anlattığım gibi bunun için ne yapılması gerekiyor bilgim yok çalışma penceresini resetlesem de bu ayarlar hala aynı değişen bir şey yok
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 10-10-2013 #7
Illustrator'de yeni döküman açarken karşına çıkan kutuda Profil hanesini Basic RGB (Temel RGB) seçersen renk kutusu RGB olur. (Ayrıca Profili: Web olarak seçersen yine renk kutusu RGB olarak açılır.)
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-10-2013 #8
RGB değeri rakamlarla gösterilir dolayısla sen şuan web RGB bölümündesin öncelikle bunu düzeltmelisin illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek (color penceresinden renk seçeneğini RGB yapmalısın) Bu bir..

İkincisiyse FF0000 rengin web safe RGB kodudur, RGB kodu değil.. Bu iki

Son olarak sorduğun renk (FF0000) swatches library nin web seçeneklerindendir..
Orda ne işin var bunu da anlamış değilim..

Umarım seni aydınlatabildim illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
Bu mesajdan alıntı yap

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-10-2013 #9
Illustrator'de yeni döküman açarken karşına çıkan kutuda Profil hanesini Basic RGB (Temel RGB) seçersen renk kutusu RGB olur. (Ayrıca Profili: Web olarak seçersen yine renk kutusu RGB olarak açılır.)
Sorunu şimdi anladım bu açıklamayı yapmasaydınız kafayı yiyecektim illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
ilk programı kurduktan sonra ilk sayfayı açarken ayarlarda profil kısmında print seçiliydi sanırım bu ayar otomatik olarak geliyor.

Sayfanın ebatlarını değiştirdiğiniz gibi profil kısmı custom olarak değişiyor ama ayarlar demekki print olarak kalmış illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek şimdi denedim basic rgb yaptım ardından ölçü birimi olarak pixel yaptım profil kısmı otomatikman custom oldu tabi bu esnada oraya dikkat etmediğim için sorun burada başlıyor.

Ben hep color mode bölümünden renk olarak rgb seçiyordum diyordum neden olmuyor sebep profil seçeneklerinde yatıyormuş

valla söylemeseydiniz hiç farketmezdim teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

skykhan12

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-10-2013 #10
RGB değeri rakamlarla gösterilir dolayısla sen şuan web RGB bölümündesin öncelikle bunu düzeltmelisin illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek (color penceresinden renk seçeneğini RGB yapmalısın) Bu bir..

İkincisiyse FF0000 rengin ismidir kodu değil.. Bu iki

Son olarak sorduğun renk (FF0000) swatches library nin web seçeneklerindendir..
Orda ne işin var bunu da anlamış değilim..

Umarım seni aydınlatabildim illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
sorunu hallettik yorum için teşekkürler illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları