illüstrator ve corel arasındaki bağlantı

Illustrator - illüstrator ve corel arasındaki bağlantı ...

srknyzc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

srknyzc

Grafiker / Düzce

Alt 07-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar ben yeni bir işe girdim.bu iş yeride corel kullanılıyor. bene illüstrator biliyorum ve bu programı kulllanmak istiyorum. ama bazen corel belgelerini lüstrator de açmam gerekiyor. yada llüstratorde çalışıp corele atmam gerekiyor. ama sürekli sorun yaşıyorum. sıkıntısız bir şekilde çalışmak için ne yapmam gerekiyor. yardımcı olursanız çok sevinirim kullandığım cs2 - 3
corel 12 - 14
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 07-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yanlış hatırlamıyorsam Corel 12 dosyalarını AICS3'te doğrudan açabiliyorsunuz. Corel X3'te sıkıştırmasız Illustrator Cs3 belgelerini sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
srknyzc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

srknyzc

Grafiker / Düzce

cvp

Alt 07-10-2008 #3
peki ai dosyalarını x4 te açabilirmiyim
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2008 #4
evet açabilirsin hemde çok başarılı bi şekilde açabilirsin x4 bunun için yapılmış gibime geliyor yanlız iluste kaydederken sıkıştırmayı kaldır ancak o şkeilde dogru geliyort corele
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2008 #5
Bu zorluklar yerine her vektörel programları destekleyen kayıt formatı olan EPS yi neden kullanmıyorsunuz? Aİ de çalışıp EPS olarak kaydettikten sonra rahatlıkla Corel de çalışabilirsiniz. Aynı durum Corel içinde geçerilidir. Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikan

Grafiker / İzmir

Alt 11-10-2008 #6
arkadaslar bencede en mantıklı yol (ai dosyalarını cdr yapmak için) illustratoren eps yapıp corele import yoluyla almak ama resileri eps yapmadan once embetlemeyi ve resterize yapmayı unutmayın derim ki sonradan sorun cıkasın. bazen corele geciste hata mesajı alınabiliyor ki bu durumda da illustratorden işi pdf ye çevirip yine corelden importlamaktır ama dikkat edilmesi gereken husus resimlerde veya lenslerde bozulma yapıp yapmadıgı

(arkadaslar bunlar benım kulllandığım yontemler suana kadar sorun yasamadım umarım bu bilgi sizinde işinize yarar)
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-10-2008 #7
Bu zorluklar yerine her vektörel programları destekleyen kayıt formatı olan EPS yi neden kullanmıyorsunuz? Aİ de çalışıp EPS olarak kaydettikten sonra rahatlıkla Corel de çalışabilirsiniz. Aynı durum Corel içinde geçerilidir. Saygılar...
yok arkadaşım (eps) dedigin gibi olmuyor degradeler step step geliyor ve tam bi uyum yok velevki ai kaydedip açınca birde degradeler kayıyo olsada ancak ai kaydedip oluyor kolay gele
Bu mesajdan alıntı yap
karatas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karatas

Grafiker / Antalya

Alt 28-11-2008 #8
ya bırakın şu corel iillüstrator ve corel arasındaki bağlantı))) corelde yapılan işler buram buram sanayi kokuyorillüstrator ve corel arasındaki bağlantı))))
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arasındaki, bağlantı, corel, illüstrator