İllustrator ve Mathtype tarzı programlar arasındaki uyum

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator ve Mathtype tarzı programlar arasındaki uyum Sponsorlu Bağlantılar Mathtype programını bilirsiniz ve word de kullanmışsanız orada mathtype nesneleri satır içerisinde aynı bir kelime gibi davranır nerdeyse. Siz sözcükleri iki yana yasla dediinizde orada mathtype nesnesi de ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 03-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mathtype programını bilirsiniz ve word de kullanmışsanız orada mathtype nesneleri satır içerisinde aynı bir kelime gibi davranır nerdeyse. Siz sözcükleri iki yana yasla dediinizde orada mathtype nesnesi de uygun bir pozisyona gelir yani kelimelerle uygun bir şekilde iki yana dağılır.Fakat llustratorde ise sadece eps veya grafik gibi eklenebiliyor benim yapmak istediğim ise yazacağım textler içerisinde kelime gibi davranması ki text box'a yapacağım tüm ayarlamadan etkilensin.Umarım anlatabilmişimdir.Bahsettiğim olay align(hizalama) değil.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Freehand'de herhangi bir objeyi ctrl+c ile kopyalayıp yazı yazmaya başladığınızda, ctrl+v ile harflerin arasına harf gibi davranan objeler eklemiş oluyorsunuz. Freehand'de uygulayıp; Illustratorde kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 24-12-2009 #3
Freehand'de herhangi bir objeyi ctrl+c ile kopyalayıp yazı yazmaya başladığınızda, ctrl+v ile harflerin arasına harf gibi davranan objeler eklemiş oluyorsunuz. Freehand'de uygulayıp; Illustratorde kullanabilirsiniz.
Teşekkürler neden bu programda bu özellik yok uygulamaya çalışmışdım daha önce text kutusu içinde mathtype deki nesneleri ctrl+c ile alıp ctrl+v ile aktarmaya çalıştım olmuyor.İlginiz için teşekkürler.Madem ki bu program FH nin yerini alacak neden o progamın yaptığı herşeyi yamıyor ki yazık bunu düşünmemişler.
Bu mesajdan alıntı yap
sinan_ad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinan_ad

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2010 #4
mayhtype'da ctrl+c yapıp illustrator'de yapıştırınca aynı font gibi davranıyor ve ben öyle kullanıyorum. freehand'e almama gerek yok yani.
Bu mesajdan alıntı yap