Illustrator Yazı Degrade

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator Yazı Degrade Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Illustrator kullanmaya yeni başladım merak ettiğim şeyler var. 1-) Yazıya nasıl degrade uyguluyoruz genişletmeden çünkü genişletince harfler ayrılıyor falan kötü oluyo birde hepsine teker teker değil tüm ...

Illustrator Yazı Degrade
btDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

btDesign

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya23

Illustrator Yazı Degrade

Alt 05-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Illustrator kullanmaya yeni başladım merak ettiğim şeyler var.

1-) Yazıya nasıl degrade uyguluyoruz genişletmeden çünkü genişletince harfler ayrılıyor falan kötü oluyo birde hepsine teker teker değil tüm kelimeye degrade nasıl uygulayacam benim aradığım bu

2-) Photoshopta katmanın sağ tarafına tıklayınca degradeyi falan ayarladığım yer çıkıyodu hani kontur, alt gölge ayarı falan yapılan yer Illustratorde böyle bir yer varmı varsa nasıl açılır? Birde eğim ver ve kabart varmı ıllustratorde?

3-)Photoshopta vektörel çizim yapamıyozmu hani ordan çizip Illustratore atsak?

Hocam ps kullan o zaman demeyin profosyonel işlerde pek kabul görmüyo yani genelde vektörel istiyorlar ve sanırım PS de vektörel çizilmiyo.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1. Yazıyı Yazdıktan Sonra Sağ tık "Craete outlines" yaptıktan Sonra degrade Uygulayabilirsin
"Craete outlines" Yapılmış yazının Tümünü seçip degrade işlemi Tümüne Yapılır
Aİ,de Sağdaki Araçlarda "Gradient" Aracıyla İstediğin uygulamayı Yaparsınız
2.Aİ,de "Effect" Menüsünden Ulaşabilirsiniz Biraz Deneme Yanılma Yaparak Kurcalamanız lazım
Şunuda Söylemekte Fayda va Photoshop İmaj Düzenleme Proğramı Olduğu için
Bünyesinde Bir çok Effect barındırır Aİ,Çizim için. Birinde olan öbüründe Olmayabiliyor
3.Photosop,ta Çizim Yapıp Aİ,ye Aktarmak Yerine Tam Tersi Aİ,de Yapıp PS,ye Aktarmak
Daha Avantajlı Eger Çizimle Çalışmak İstiyorsanız "Adobe Illustrator" Kullanmanız Tam İsabet Olur
Bu mesajdan alıntı yap
btDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

btDesign

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 06-01-2013 #3
SAğolun cevabınız için
Bu mesajdan alıntı yap