illustrator yazıyı daire etrafında dolandırma

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator yazıyı daire etrafında dolandırma ...

cavusoglu06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cavusoglu06

Grafiker / Ankara

Alt 25-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustrator yazıyı daire etrafında dolandırma nasıl oluyor arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rasim22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rasim22

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 25-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Type toool_menüsünün içindeki ikonları inceleyin belki işininizi görebilir
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-07-2009 #3
dire çizip, Type Tool aracı ile o daire üzerine gelip tıkladığınız zaman daire üzerine yazı yazabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2009 #4
"Type on a Path Tool" Type Tool tuşuna bikaç saniye basınca çıkan pencerededir...ekrana herhangi bir pathh çizin ve sonra bu aracı seçerek pathe tıklayınız..kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-07-2009 #5
"Type on a Path Tool" Type Tool tuşuna bikaç saniye basınca çıkan pencerededir...ekrana herhangi bir pathh çizin ve sonra bu aracı seçerek pathe tıklayınız..kolay gelsin.
ille de Type on a Path Type kullanmak zorunda değilizillustrator yazıyı daire etrafında dolandırma Type Tool ile daire üzerine geldiğimiz zaman Type on a Path Tool otomatik olarak path'i görüyor (dönüşü yapıyor) diğer programlar da da aynı şekilde
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2009 #6
ben illustrator cs4 te çalışıyorum..şimdi siz dediniz denedim acaba eksik mi biliyorum diye...sizin dediğiniz gibi yaptığımda çizilmiş path in çevrelediği alanı yazı ile dolduruyor..
yani açıklayayım bir yuvarlak path oluşturdum ve path e normal type tool la tıkladım yazmaya başladım, yazıyı path in etrafında dolaştıracağına içini doldurmaya başladı.su dolan bardak gibiillustrator yazıyı daire etrafında dolandırma yani yazı pathi takip etmiyor pathin çerçevelediği alanı dolduruyor tümü ile...
Bu mesajdan alıntı yap
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 17-09-2011 #7
Daireyi yazdım ama ters kaldı yazı nasıl tam tersine dündürülür
Bu mesajdan alıntı yap