Illustratorda clipping mask uygulanmış resmin kayıtta tüm boyutu belgeye yansıyor?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustratorda clipping mask uygulanmış resmin kayıtta tüm boyutu belgeye yansıyor? ...

Illustratorda clipping mask uygulanmış resmin kayıtta tüm boyutu belgeye yansıyor?
Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 15-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

clipping mask uyguladığımız resmimiz olan bir belgemiz var diyelim. Ben bu belgeyi Tif olarak kaydediyorum. Ama clipping mask uyguladığımız resim orijinal büyüklüğü ile kaydediliyor. Yani ben resmi clipliyorum, istediğim alanı çalışmada gözüküyor, tamam buraya kadar bir sorun yok. Ama tif export edince bana kenarlarda beyaz boşluklar oluşturuyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim arkadaşlar?

Örnek:

Ben bu şekilde kaydetmek isterken;

O bu şekilde kaydediyor;

Dolayısıyla da kötü bir durum ortaya çıkıyor, bu sinir bozucu beyazlık. Photoshop'a atacağım, her program değiştirdikçe kalite de düşüyor tabi. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 15-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Neden tiff export ediyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 15-09-2009 #3
Neden tiff export ediyorsunuz?
dosyayı internet üzerinden göndermem gerekiyor da, link kaybı olmasın diye tif düşündüm. Illustratorda yeni çalışmaya başladım. Acaba daha uygun bir format var mı? Yoksa başka nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 16-09-2009 #4
dosyayı internet üzerinden göndermem gerekiyor da, link kaybı olmasın diye tif düşündüm. Illustratorda yeni çalışmaya başladım. Acaba daha uygun bir format var mı? Yoksa başka nasıl yapabilirim?
internet üzerinden de yollasanız, dumanlada yollasanız bir veri kaybı söz konusu olamaz. İşlerinizi kaydedin ve 2 şıkkı gözden geçirin.

* Tüm kullandığınız görselleri tek klasörde toplayıp ai dosyasıyla yollamak.
* Ai açıkken link seçeneğinden embed image yapmak. Ve sadece ai dosyasını yollamak.
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 17-09-2009 #5
internet üzerinden de yollasanız, dumanlada yollasanız bir veri kaybı söz konusu olamaz. İşlerinizi kaydedin ve 2 şıkkı gözden geçirin.

* Tüm kullandığınız görselleri tek klasörde toplayıp ai dosyasıyla yollamak.
* Ai açıkken link seçeneğinden embed image yapmak. Ve sadece ai dosyasını yollamak.
Peki çok teşekkür ederim yardımınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
instinct isimli Üye şimdilik offline konumundadır

instinct

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #6
crop area tool (shift+O) işini çözer
Bu mesajdan alıntı yap
uxexex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uxexex

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2010 #7
en şık kaydet-gönder; PDF değil midir?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2010 #8
yukseksesin dediği gibi yazmak zor geldi:P PDF harika bir çözüm... ya da File'dan document setuptan çalışma alanınızı clipping mask ile aynı boyuta getirin, ne isterseniz öyle kaydedin.
Bu mesajdan alıntı yap