illustrator'da eyedroper ile imajdan renk seçme sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator'da eyedroper ile imajdan renk seçme sorunu ...

edaltu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edaltu

Grafiker / İstanbul

Alt 15-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar, illustrator CS5'te dokuman icerisindeki bir imaj'dan eyedroper tool ile renk secerek cizdigim objeye atamak istiyorum. Ancak sectigim anda objenin fill ve stroke ayarlari bos gozukuyor. Ayni islemi 2 obje arasinda yaptigimda herhangi bir sorun olmuyor. Eyedroper options'ta da herhangi bir eksiklik yok tum ogeler aktif durumda.

Yani ozetlemek gerekirse eyedroper tool'u vektorel sekillerde ya da metinlerde kullanabiliyorum ama is gorselden renk secmeye gelince sorun cikiyor. Acaba benim bilmedigim bir ayarin mi yapilmasi gerekiyor?

Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 15-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bildiğim kadarıyla eye dropper bitmapler üzerinde çalışmıyor.
içinden renk almak istediğin imajı photoshopta açarak renk değerlerini illustrator da kullana bilirsin. En azından ben öyle yapıyorum. anlatacak arkadaş varsa öğrenmiş olurum ben de...
Bu mesajdan alıntı yap
edaltu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

edaltu

Grafiker / İstanbul

Alt 15-12-2011 #3
Oncelikle cevabin icin sagol. Uzun arastirmalar sonucunda, senin de yardiminla, aslinda komik derecede basit bir yolu oldugunu ogrendim. Eger bitmap'ten renk almak istiyorsan eye droper tool ile gorsele shift+click yapiyorsun.
Bunu denememis olmam da ayri bir konu tabii illustrator'da eyedroper ile imajdan renk seçme sorunu

Umarim senin de isine yarar; tekrar tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2011 #4
gradientlarda dolgularda da özelliğin tamamını değil içindeki bi rengi almak istersen de yine shift+click kullan.
Bu mesajdan alıntı yap