Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator'da kaydetme kalitesi

siyord

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

İllustrator'u kullanmaya yeni başladım ve kendi çapımda bir logo yaptım (deneme de diyebiliriz). Ve bunu kaydederken ctrl + alt + shift + S seçeneğiyle gif,jpg veya png olarak nasıl kayderdersem kaydediyim kalitede kayıp yaşanmakta olduğunu gördüm.

Bu yaptığımız çalışmaları aynı illustrator'da gördüğümüz gibi nasıl canlı ve kaliteli bir şekilde kaydedip photoshop'a atabilir veya web uygulamalarında kullanabilirim?

Saygılar

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
ai yada pdf kaydederseniz bir sorun yaşamassınız.
Vectörel bir yazılım kullanıyorsunuz, kayır işleminide vectörü destekleyen dosya biçimlerini kullanmanızda yarar olacaktır.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar,

İllustrator'u kullanmaya yeni başladım ve kendi çapımda bir logo yaptım (deneme de diyebiliriz). Ve bunu kaydederken ctrl + alt + shift + S seçeneğiyle gif,jpg veya png olarak nasıl kayderdersem kaydediyim kalitede kayıp yaşanmakta olduğunu gördüm.

Bu yaptığımız çalışmaları aynı illustrator'da gördüğümüz gibi nasıl canlı ve kaliteli bir şekilde kaydedip photoshop'a atabilir veya web uygulamalarında kullanabilirim?

Saygılar

Merhaba;
ilk olarak Effect menüsünden ilk resimdeki ayarları kontrol edin
eaEBr.jpg

ikinci olarak Resmi kaydederken Export yapın istediğiniz formatı seçin
ve aşağıdaki ayarları kontrol ederek kaydetmeyi deneyin.
R3P5q.jpg

bu ayarlar baskı içindir, web için 72 ppi yeterli olur

siyord

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkürler arkadaşlar, jet gibisiniz. Hemen deniyorum

Grafittas34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben sorunumu su şekilde çözüyorum;
ilk önce istediğim ebadı acıyorum örneğin 50x20 ancak kullanmak ıstediğim ebat 500x200
tasarımı çalışıp bıtırdıkten sonra .eps olarak 50x20 ölçülerinde kayıt edıyorum PhotoShop'a aldığımda da kendi ölçülerimi girip(500x200) tasarımımı kullanıyorum veya ıstersem .jpg olarak kayıt edıyorum çok pratik olmasada sıkıntı yaratmıyor