illustratordaki imajı photoshopta editleme

Illustrator - illustratordaki imajı photoshopta editleme ...

sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 10-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,
Illustratorda kullandığım jpg ve tif resimleri photoshopta editlemek istiyorum.

Bunun için Alt tuşuna basılı tutarak resme tıklıyorum daha önce Photoshop açılıyordu ve rahatlıkla bu işlemi yapabiliyordum ama şimdi yeni bilgisayara geçtim ve alt tuşuna tıkladığımda resim Paint te açılıyor.

Photoshopta açılmasını nereden ayarlayabilirim teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 10-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selamlar, sisteminizde açmak istediğiniz resim formatlarının hangi programla açılacağını belirmeniz gerekiyor. Yani bir resmi çift tıkladığınızda neyle açılıyorsa, ai de alt ile tıkladığınızda da o şekilde açılır. Çözüm açmak istediğiniz imajın hangi programla açılacağını sisteminize söylemenizle mümkün. MAC için sağ tık özellikler den "open with" ya da birlikte aç tıklandıktan sonra burdan PS yi seçmeniz. PC için de buna benzer bi yol olmalı diye hatırlıyorum. Eğer hepsine uygulayı seçerseniz tekrar tekrar bu işlemi yapmanız da gerekmeyecektir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 11-11-2010 #3
evet bu şekilde denedim ama işe yaramadı gene paintle açılıyor çok sıkıcı ve yavaşlatıcı bir durum yardımcı olabilen varsa çok sevinirim.

bu arada pc kullanıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-11-2010 #4
Dosyayı sağ tuş ile tıklayın, özellikleri seçin.

Birlikte aç > değiştir. Kullanmak istediğiniz programı seçin. (Photoshop) Eğer listede görünmüyorsa, "Gözat" düğmesini tıklayarak, birlikte açmak istediğiniz programın veya kısayolunun yerini gösterin.

Pencerenin alt kısmındaki "Bu tür dosyaları açmak için her zaman seçili programı kullan" kutucuğunun işaretlenmiş olmasına dikkat edin. "Uygula" veya "Tamam" düğmesine tıklayın.

Aynı işlemleri diğer dosya tip(ler)i için de uygulayın.

İşletim sistemine göre küçük değişiklikler gösterebilir. Olabildiğince genel anlatmaya çalıştım. Umarım yararlı olur.
Bu mesajdan alıntı yap