Illustratorde arkaplan sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustratorde arkaplan sorunu ...

ersaguncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 21-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selamlar. Adobe Illustrator'de beyaz zeminli bir imajı vektöre çevirdiğimde o beyaz zemini nasıl yok edebilirim? Bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi akşamlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 21-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Herkese selamlar. Adobe Illustrator'de beyaz zeminli bir imajı vektöre çevirdiğimde o beyaz zemini nasıl yok edebilirim? Bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim. İyi akşamlar
Ps de imajın arkasını silip psd kaydedip, ai de açıp vektörele çevirmeyi denediniz mi?

Benim aklıma şu an bu geldi.

Edit: denedim olmuyor, arkaplanı olmasada beyaz zemin atıyor live trace yapınca. Ancak bazı modlarda beyaz zemin atmıyor. One color logo gibi.Belki başka bir yolu vardır. Bilen bi arkadaş çıkar
Bu mesajdan alıntı yap

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 21-10-2012 #3
Ps de imajın arkasını silip psd kaydedip, ai de açıp vektörele çevirmeyi denediniz mi?

Benim aklıma şu an bu geldi.

Edit: denedim olmuyor, arkaplanı olmasada beyaz zemin atıyor live trace yapınca. Ancak bazı modlarda beyaz zemin atmıyor. One color logo gibi.Belki başka bir yolu vardır. Bilen bi arkadaş çıkar
cevabınız için teşekkür ederim denedim ama elimdeki imaj küçük oldugu zamanlarda çözünürlük düşük oldugundan photoshopta temizlemek biraz zaman alıyor ya da imkansız hale geliyor. bu yüzden direk illustratorde vektöre çevirdikten sonra arkaplanı yok etmeye çalısıyorum bir yolu yok mudur acaba başka türlü
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 22-10-2012 #4
cevabınız için teşekkür ederim denedim ama elimdeki imaj küçük oldugu zamanlarda çözünürlük düşük oldugundan photoshopta temizlemek biraz zaman alıyor ya da imkansız hale geliyor. bu yüzden direk illustratorde vektöre çevirdikten sonra arkaplanı yok etmeye çalısıyorum bir yolu yok mudur acaba başka türlü
Live trace ile vektör haline getirdiğiniz çalışmanın arka plan temizliğini sadece selection tool (beyaz ok / kısa yolu A ) ile yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 22-10-2012 #5
dünya haritası üzerinde bir çalışma yapıyorum tek tek bütün herşeyi seçmem gerekiyor Illustratorde arkaplan sorunu ama bu da iş görüyor teşekkür ederim cevabınız için
Bu mesajdan alıntı yap
EsPriTüeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2012 #6
Live trace yaptıktan sonra,
objeyi seç. Object menüsünden expand yap ve sağ tıklayıp ungroup de. Beyaz kalan yada ne renk zeminse Magic Wand Tool ( Y) ile seç sil.
Bu mesajdan alıntı yap
kecmur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kecmur(39)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2012 #7
photoshopta resmi resmin arka planı saydam olmalı bos gözükmeli
Bu mesajdan alıntı yap

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 02-11-2012 #8
Arkaplanı boşaltıp PNG kaydetmeyi denedim oldu teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2012 #9
Lİve trace ile vektör haline getirdikten sonra üst menülerden Object>Expand'a tıklayın ve grubu çözün artık beyaz zemin ayrı imajınız ayrıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
kartofis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kartofis

Grafiker / Aydın

illustrator çalışmasının zeminini şeffaf yapmak için

Alt 25-04-2015 #10
Shift + Ctrl + D
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları